13 lipca 2020 r. upływa termin na zgłoszenie informacji o tzw. beneficjentach rzeczywistych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR). Wspomniany obowiązek dotyczy również danych dotyczących osób występujących w takim charakterze w spółkach osobowych, w tym także w spółkach jawnych. Jego realizacja w takim przypadku nastręcza jednak sporo wątpliwości.
Nowy KSR 13 zawiera wskazania dotyczące ustalania kosztu wytworzenia produktów zgodnie z ustawą o rachunkowości. Nowa regulacja to wiele objaśnień, w tym praktycznych przykładów dotyczących zastosowania przepisów ustawy. Będzie stosowana przy sporządzaniu sprawozdań finansowych za 2019 rok
Nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym wprowadziła od 15 marca 2018 roku nowy przepis art. 19e. Zgodnie z jego ust. 1 złożenie dokumentów, o których mowa w art. 69 ustawy o rachunkowości, następuje przez zgłoszenie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego udostępnionego do tego celu przez Ministra Sprawiedliwości.
Od 15 marca 2018 r. obowiązują zmienione przepisy wymagające przekazywania sprawozdania finansowego i innych dokumentów drogą elektroniczną do KRS. Nowa regulacja dotyczy także zasad składania sprawozdania finansowego i innych dokumentów do urzędu skarbowego. Zobacz, jak zgodnie z najnowszymi przepisami wysłać elektronicznie sprawozdanie finansowe za ubiegły rok.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip