Jednolity Plik Kontrolny Faktura na żądanie organu podatkowego od 1 lipca 218 r.
Od 1 lipca 2018 r. organy podatkowe mogą żądać od podatników prowadzących księgi podatkowe w formie elektronicznej przekazania całości lub części ksiąg oraz dowodów księgowych w formie JPK. W praktyce pojawia się wiele pytań. Na jedno z nich rozwiązanie znajdziesz w tekście.
Wszyscy podatnicy, którzy prowadzą księgi podatkowe w formie elektronicznej w razie żądania organów podatkowych mają od 1 lipca 2018 r. obowiązek ich przekazania. Pobierz ebooka i sprawdź:za jakie okresy rozliczeniowe organ podatkowy może żądać ksiąg podatkowych oraz dowodów związanych z ich prowadzeniem? jakie kary grożą za nieprzekazanie JPK? - jak prawidłowo wysłać JPK? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania, aby uniknąć kłopotów przy wysyłce JPK.
Od 1 lipca 2018 r. również małe firmy powinny przekazywać dane w postaci JPK na żądanie fiskusa. Zobacz, w jaki sposób mogą to zrobić.
Od 1 lipca 2018 r. na najmniejszych przedsiębiorców został rozszerzony obowiązek przekazywania danych księgowych w formie JPK na żądanie organu podatkowego. Już dziś przygotuj się do nowych obowiązków i zobacz, jak przekazać JPK.
Wszyscy podatnicy, którzy prowadzą księgi podatkowe w formie elektronicznej w razie żądania organów podatkowych, będą mieli obowiązek ich przekazania. Za jakie okresy rozliczeniowe organ podatkowy może żądać ksiąg podatkowych oraz dowodów związanych z ich prowadzeniem? Jakie kary grozą za nieprzekazanie JPK? Poznaj odpowiedzi na te inne pytania.
Od 1 lipca 2018 r. obowiązek przekazywania plików JPK na żądanie fiskusa obejmie wszystkie grupy przedsiębiorców. Za niewywiązanie się z niego będą im grozić dotkliwe kary finansowe. Przeczytaj tekst i uniknij kłopotów.
Czy to prawda, że przedsiębiorca, który jest zwolniony z VAT, nie ma obowiązku wysyłania plików JPK_VAT ze względu na wielkość sprzedaży? Czy fiskus może im jednak nakazać, np. w związku z kontrolą, przekazanie pozostałych struktur JPK?
Już niedługo mikroprzedsiębiorcy będą mieli obowiązek przekazywania na żądanie urzędów skarbowych całości lub części ksiąg oraz dowodów księgowych w postaci plików JPK. Sprawdź, za jaki okres mogą być wymagane dane.
Ministerstwo planuje zmiany w zakresie podpisywania JPK przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Będzie to możliwość stosowania innego podpisu elektronicznego zapewniającego ich autentyczność, na który składa się przychód z PIT, imię i nazwisko, data urodzenia oraz NIP podatnika.
Rozporządzenie ministra finansów z 2 lutego 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu przesyłania za pomocą środków komunikacji elektronicznej ksiąg podatkowych oraz wymagań technicznych dla informatycznych nośników danych, na których te księgi mogą być zapisane i przekazywane (Dz.U. z 2018 r. poz. 304 ).
Nie muszą wysyłać plików JPK_VAT przedsiębiorcy korzystający ze zwolnienia od VAT ze względu na wielkość sprzedaży. Fiskus może im jednak nakazać, np. w związku z kontrolą, przekazanie pozostałych struktur JPK.
Podatnicy, u których pojawiły się niezgodności, otrzymają powiadomienia z Ministerstwa Finansów z prośbą o weryfikację przesłanych JPK_VAT. Jakie podatnicy najczęściej popełniali błędy w składanych plikach za styczeń?
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip