Przestój w pracy a rozliczenie wynagrodzenia

Monika Frączek

Autor: Monika Frączek

Dodano: 4 kwietnia 2011
Pytanie:  Czy postojowe obniża normę czasu pracy, czy też tak jak godziny postojowego nie są brane (sumowane) do rozliczenia normy średniotygodniowej? W styczniu br. pracownica pracowała cały miesiąc na pełnym etacie. Dnia 31 stycznia 2011 r. pracownica miała postojowe (brak możliwości dopuszczenia pracownika do pracy przy jego gotowości do pracy). Dnia 28 stycznia 2011 r. pracownica pracowała 10 godzin przy podstawowym systemie czasu pracy, pozostałe dni robocze pracowała po 8 godzin. Czy rozliczając przekroczenia norm dobowych policzymy:
  1. 19 dni x 8 godzin + 10 godzin = 162 - 160 = 2 nadgodziny
  2. 18 dni x 8 godzin + 10 godzin = 154 - brak nadgodzin (8 godzin postojowego jako dodatkowe wynagrodzenie)?

Pozostało jeszcze 72% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad z zakresu podatków dochodowych, VAT, rachunkowości, ZUS oraz prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatorów, wzorów dokumentów, formularzy, szkoleń i porad wideo

Jeśli posiadasz konto - zaloguj się

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »
Jeśli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.
PayU » 49.90 zł netto (61.38 zł brutto)
Monika Frączek

Autor: Monika Frączek

Prawnik, autorka opracowań z zakresu prawa pracy. Od 1998 r. była głównym specjalistą w Departamencie Prawa Pracy, w Ministerstwie Pracy i Polityki Od 2003 r. pracowała w Wydziale Legislacji Departamentu Prawa Pracy. Uczestniczyła w pracach legislacyjnych w MPiPS i Parlamencie. Absolwentka Podyplomowego Studium Zbiorowych Stosunków Pracy i Zasobów Ludzkich, w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnik Podyplomowego Studium Zagadnień Legislacyjnych prowadzonego na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających. Obecnie prowadzi swoją firmę doradczą oraz prowadzi szkolenia z tematyki prawa pracy dla działów kadr, osób zarządzających oraz związków zawodowych, w szczególności z czasu pracy, dokumentacji pracowniczej, zgodnego z prawem zatrudniania i zwalniania pracowników, podnoszenia kwalifikacji zawodowych uprawnień rodzicielskich, problematyki pracy tymczasowej.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz