Czy pracownikowi młodocianemu należy udzielić urlopu bezpłatnego?

Monika Frączek

Autor: Monika Frączek

Dodano: 21 lipca 2008
Pytanie:  Jak rozumieć art. 205 §4 Kodeksu pracy. Czy pracownikowi młodocianemu należy się urlop bezpłatny? Pracownik jest zatrudniony w naszej firmie od poniedziałku do piątku. Ma prawo do 20 dni urlopu wypoczynkowego. Ile dni urlopu bezpłatnego należy udzielić takiej osobie młodocianej, odnosząc się do tegorocznych wakacji? Od 1 lipca do 28 lipca pracownik wykorzysta 20 dni urlopu wypoczynkowego. Czy od 29 lipca do 31 sierpnia mam udzielić pracownikowi młodocianemu urlopu bezpłatnego w wymiarze 34 dni urlopu (licząc z sobotami, niedzielami i świętami)? Czy jest to słuszne rozumowanie? Prosiłabym o przykład takiego wyliczenia. A jeśli młodociany miałby już 12 dni urlopu wypoczynkowego wykorzystane – to wtedy ile dni urlopu bezpłatnego się udziela? Proszę podać datę, od kiedy rozpoczynałby się urlop bezpłatny i kiedy by się kończył?

Pozostało jeszcze 81 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Monika Frączek

Autor: Monika Frączek

Prawnik, autorka opracowań z zakresu prawa pracy. Od 1998 r. była głównym specjalistą w Departamencie Prawa Pracy, w Ministerstwie Pracy i Polityki Od 2003 r. pracowała w Wydziale Legislacji Departamentu Prawa Pracy. Uczestniczyła w pracach legislacyjnych w MPiPS i Parlamencie. Absolwentka Podyplomowego Studium Zbiorowych Stosunków Pracy i Zasobów Ludzkich, w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnik Podyplomowego Studium Zagadnień Legislacyjnych prowadzonego na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających. Obecnie prowadzi swoją firmę doradczą oraz prowadzi szkolenia z tematyki prawa pracy dla działów kadr, osób zarządzających oraz związków zawodowych, w szczególności z czasu pracy, dokumentacji pracowniczej, zgodnego z prawem zatrudniania i zwalniania pracowników, podnoszenia kwalifikacji zawodowych uprawnień rodzicielskich, problematyki pracy tymczasowej.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel