Zasiłek opiekuńczy w trakcie urlopu

Mariusz Pigulski

Autor: Mariusz Pigulski

Dodano: 28 czerwca 2012
Pytanie:  Umowa z zatrudnianym przez nas pracownikiem wygasła w piątek. Do czasu wygaśnięcia stosunku pracy wyżej wymieniony pracownik przebywał na urlopie wypoczynkowym wybierając cały przysługujący dla niego urlop w bieżącym roku tym samym nie było konieczności wypłaty ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Na ostatni dzień pracy zostało wystawione świadectwo pracy oraz została sporządzona i przelana kwota wynagrodzenia z listy płac. W poniedziałek wspomniany pracownik dostarczył do zakładu pracy zwolnienie lekarskie na opiekę nad chorym dzieckiem do lat 14. Opieka zaczęła się w środę tym samym obejmuje trzy dni, na których pracownik przebywał na urlopie wypoczynkowym nim wygasła umowa o pracę. Czy jako pracodawca jestem zobowiązany przyjąć to zwolnienie lekarskie na dziecko wiedząc, że pracownik przebywający na urlopie wypoczynkowym mógł sprawować bez żadnych przeszkód opiekę nad chorym dzieckiem tym samym nie potrzebował wystawienia przez lekarza zwolnienia lekarskiego na opiekę? Czy w przypadku przyjęcia wyżej wymienionego zwolnienia lekarskiego muszę skorygować listę płac wypłacając ekwiwalent za trzy dni niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego wypartego przez opieką nad chorym dzieckiem oraz tym samym poprawić świadectwo pracy? Czy w przypadku gdy wystawione zwolnienie lekarskie na opiekę nad chorym dzieckiem jest wystawione na dni w którym pracownik nie był już zatrudniony w naszej firmie oraz zostało wystawione drugie zwolnienie na kontynuacje opieki to czy wypełniając formularz do zasiłku opiekuńczego składanego do ZUS muszę wykazać cały okres sprawowania opieki tak jak podane jest na zwolnieniach lekarskich co za tym idzie załączam dwa zaświadczenia lekarskie do wniosku? Czy podaje tylko okres do czasu wygaśnięcia stosunku pracy i załączam pierwsze zaświadczenie lekarskie obejmujące dni w którym pracownik był zatrudniony w naszej firmie?

Pozostało jeszcze 71 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Mariusz Pigulski

Autor: Mariusz Pigulski

Mariusz Pigulski - specjalista z dziedziny kadrowo-płacowej, posiadający ponad 10-letnie doświadczenie. Absolwent Podyplomowego Studium Prawa Pracy na Uniwersytecie Łódzkim. Autor licznych opracowań i publikacji z zakresu kadr, rozliczania: wynagrodzeń, składek ZUS oraz podatku.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel