Jest już rozporządzenie, które przesuwa termin wywiązania się z obowiązków dotyczących sprawozdania finansowego za 2020 rok. Zobacz m.in., do kiedy sprawozdanie finansowe za 2020 rok musi zostać podpisane, a do kiedy trzeba złożyć sprawozdanie finansowego za 2020 r. do KAS.
Resort finansów opublikował projekt, który daje więcej czasu niektórym jednostkom na wypełnienie obowiązków sprawozdawczych wynikających z ustawy o rachunkowości. Które jednostki będą mieć więcej czasu na sporządzenie sprawozdania finansowego za 2020 rok? Czy zmieni się termin zatwierdzania sprawozdań za 2020 rok? Sprawdźmy.
Skorzystaj z praktycznego zestawienia terminów związanych ze sporządzaniem sprawozdań budżetowych na styczeń 2021 r. Upewnij się do kiedy przekazać m.in.: Rb-28, Rb-23, czy też Rb-27.
Resort finansów zachęca do korzystania z edytowalnego wzoru sprawozdania z działalności fundacji, które pozostają we właściwości Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej. Sprawozdanie składa się do 31 grudnia za rok poprzedni, zaś wzór odpowiada na oczekiwania fundacji i ułatwi im wypełnianie obowiązków w tym zakresie.
Komitet Standardów Rachunkowości opracował rekomendacje pt. „Sprawozdanie finansowe w czasie pandemii COVID -19”. Rekomendacje mogą być pomocne przy prowadzeniu ksiąg rachunkowych i sporządzaniu sprawozdań finansowych za 2020 rok.
Ministerstwo Finansów odniosło się do przepisów przesuwających termin zatwierdzenia sprawozdania finansowego w odniesieniu do organizacji pozarządowych. Z udzielonych przez resort finansów wyjaśnień wynika, że jeśli dana organizacja spełnia określone przepisami przesłanki w tym zakresie, to wolno jest skorzystać z możliwości takiego przesunięcia.
31 lipca mija termin na przekazanie sprawozdania finansowego za 2019 rok do Szefa KAS przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych. Termin w związku z pandemią został przesunięty z 30 kwietnia 2020 r.
W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, jednostki zyskały więcej czasu na na przygotowanie sprawozdania finansowego za 2019 rok. Termin mija 30 czerwca.
Zbliża się termin sporządzenia sprawozdania finansowego za ubiegły rok. Zdarza się jednak, że firma nie dostarczyła niezbędnych dokumentów osobie sporządzającej bilans. Co zrobić w takiej sytuacji?
W zależności od charakteru jednostki, sporządzając sprawozdanie należy dobrać odpowiednią metodę konsolidacji. Do wyboru mamy metodę konsolidacji pełnej lub proporcjonalnej, a także prawa własności. Poniżej prezentujemy zasady m.in. konsolidacji pełnej.
W tym roku po raz pierwszy sprawozdania finansowe muszą być przez wszystkie jednostki sporządzone w formie elektronicznej. Właśnie pojawił się projekt zmian w ustawie o rachunkowości, który wprowadza możliwość składania sprawozdań finansowych w wersji papierowej przez niektóre jednostki. Poznaj szczegóły.
Zapraszamy na webinarium poświęcone podsumowaniu prac związanych z przygotowaniem sprawozdania finansowego za 2018 rok w nowej elektronicznej formie.
W 2018 roku nastąpiły istotne zmiany jeżeli chodzi o składanie sprawozdań finansowych do Krajowego Rejestru Sądowego. Od marca 2018 roku do złożenia sprawozdania finansowego dochodzi drogą elektroniczną. Wprowadzenie tych zmian skutkowało istotnymi zmianami w funkcjonowaniu biur rachunkowych, podmiotów zobowiązanych do złożenia sprawozdania finansowego, a także kancelarii adwokackich pomagających klientom w składaniu sprawozdań finansowych.
Sporządzenie sprawozdania finansowego to nie koniec obowiązków kierownika jednostki związanych ze sprawozdawczością za 2017. Trzeba też pamiętać o ostatnich zmianach, jakie obowiązują. Upewnij się, czy nie musisz złożyć sprawozdania w e-formie.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip