Pytanie: Zatrudniamy pracownika, który miał ustalony umiarkowany stopień niepełnosprawności do 31 grudnia 2007 r. W listopadzie 2007 r. ponownie złożył wniosek i 14 stycznia 2008 r. został zakwalifikowany do lekkiego stopnia niepełnosprawności od 1 stycznia 2008 r. Nowe orzeczenie dostarczył do zakładu pracy 22 stycznia 2008 r. Wynagrodzenie za grudzień 2007 r. otrzymał w styczniu 2008 r. Z jakimi kodami powinien być wykazany w dokumentach ubezpieczeniowych za styczeń? Czy za okres od dnia dostarczenia nowego orzeczenia możemy się starać o refundację składek ZUS (zatrudniamy 23 osoby)? Sprawdź, jaka jest odpowiedź eksperta.
Pytanie: Od 19 listopada 2007 r. został zatrudniony w firmie na ¼ etatu rencista. Czy i ewentualnie ile dni przysługuje mu urlopu za 2007 r.? Sprawdź, jaka jest odpowiedź eksperta.
Pytanie: Jak zaksięgować fakturę zakupu za ubranie pracownika zakładu pracy chronionej, który jest osobą niepełnosprawną, czy jest to faktura kosztowa? Co zrobić z podatkiem VAT? Jak zaksięgować faktury zakupu za leki pracownika ZPCH, który jest osobą niepełnosprawną i chce zrefundować dokonane zakupy? Jesteśmy zakładem pracy chronionej, który posiada ośrodek rehabilitacyjny, nasz pracownik będący osobą niepełnosprawną skorzystał u nas z turnusu rehabilitacyjnego, zapłacił za pobyt i wystąpił o refundację. Jak zaksięgować refundację, czy musi złożyć wniosek o refundację?
Pytanie: Zawarliśmy z pracownikiem posiadającym ważne orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności na stałe umowę o pracę od 5 lutego2007 r. do 31 lipca 2007 r. Pracownik do pracy przychodzi codziennie. Ile dni urlopu powinnam udzielić pracownikowi zatrudnionemu na ¾ etatu? Jaki będzie wymiar tego urlopu w przeliczeniu na godziny?
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip