Resort finansów przygotował nowe rozwiązanie służące zabezpieczeniu interesów przedsiębiorców przed nieświadomym uczestnictwem w przestępczych działaniach o charakterze podatkowym. Na czym będzie to polegało?
Nowelizacja ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej wprowadza zmiany, które stanowią kontynuację reform w systemie podatkowym oraz systemie kontroli podatkowej. Jedną ze zmian, która obowiązuje od 2019 roku jest wprowadzanie uproszczonego trybu wszczynania kontroli celno-skarbowej. Na czym to polega?
W celu usprawnienia działania organów Krajowej Administracji Skarbowej (dalej: KAS) wprowadzono zmiany do rozporządzenia z 27 lutego 2017 r. w sprawie wyznaczenia organów Krajowej Administracji Skarbowej do wykonywania niektórych zadań Krajowej Administracji Skarbowej oraz określenia terytorialnego zasięgu ich działania. Wprowadzone zmiany obowiązują od 1 października 2018 r.
Minister finansów określił wzory dokumentów stosowanych przy przetwarzaniu danych i informacji, uwzględniając potrzebę zróżnicowania ich treści w zależności od zakresu spraw, których dotyczą.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej wkrótce będzie mógł żądać zablokowania konta przedsiębiorcy w banku bądź w SKOK. Dowiedz się, na jak długo oraz w jakich sytuacjach skorzysta z nowych uprawnień.
Przedsiębiorca nie zaliczy do kosztów uzyskania przychodów wydatku w części, w jakiej płatność została dokonana bez pośrednictwa rachunku płatniczego zawartego w wykazie podatników VAT czynnych.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej wydał kolejne ostrzeżenie dotyczące uzyskania korzyści podatkowych w skutek sztucznych działań. Sprawdź szczegóły.
Od 1 września 2017 r. duzi, mali i średni przedsiębiorcy będą mieli obowiązek codziennego przesyłania pliku JPK_WB (wyciąg bankowy) o strukturze XML do szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Zmiany w Ordynacji mają pozwolić organom podatkowym na śledzenie kont przedsiębiorców.
Podczas webinarium poznasz uprawnienia, organizację i zadania nowo powstałej Krajowej Administracji Skarbowej, której celem jest efektywniejsza kontrola podatkowa, celno-skarbowa oraz wzmocniony pobór należności. Sprawdź, na co musisz się przygotować.
Jak zapowiedziało Ministerstwo faktyczne kontrole z zakresu VAT, CIT i PIT oraz akcyzy na nowych zasadach nastąpią od 1 czerwca 2017 r.
Podczas webinarium ekspert odpowie na pytanie, jak przygotować się do nowych warunków kontroli podatkowej, gdzie skierować wniosek o interpretację indywidualną, do jakiego organu odwołać się od wyników kontroli.
Podczas webinarium zostaną przedstawione liczne przykłady zmian odnośnie kontroli.
Zapraszamy do obejrzenia webinarium, z którego dowiesz się m.in.:
Wstęp:
Prowadzący: Barbara Dąbrowska manager Działu Księgowości w międzynarodowej firmie leasingowej, Dyrektor ds. Finansów w firmie consultingowej
Zapisz się na szkolenie i poznaj praktyczne wskazówki na temat nowych zasad kontroli po wejściu w życie zmian o Krajowej Administracji Skarbowej. Zobacz, jakie są wytyczne Ministerstwa Finansów odnośnie do zakresu planowanych kontroli.
Rok 2017 r. przynosi wiele zmian w porządku prawnym, a jedną z nich jest wprowadzenie zasad funkcjonowania Krajowej Administracji Skarbowej, których celem jest m.in. połączenie postępowań o podobnym charakterze prowadzonym dotąd przez różne organy. Funkcjonariusze i pracownicy, którzy będą wykonywać audyty otrzymają do swojego wynagrodzenia dodatek kontrolerski w wysokości do 50% uposażenia zasadniczego lub wynagrodzenia zasadniczego. Poznaj szczegóły zmian.
Wprowadzenie nowej instytucji oznacza likwidację izb skarbowych i celnych oraz bardzo szerokie uprawnienia dla organów nowej administracji skarbowej, które może wykorzystać w trakcie kontroli Twojej firmy.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip