Składki ZUS w przypadku zatrudnienia studenta na umowę zlecenie

Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Dodano: 25 października 2013
Pytanie:  Spółka z o.o. chce zatrudnić pracownicę urodzoną w maju 1990 roku, studiującą na zaocznych 2-letnich magisterskich studiach na umowę zlecenie. Czy od umowy zlecenia należy płacić składkę zdrowotną i składki emerytalno- rentowe? Czy pracownice zatrudnioną na umowę zlecenie należy zgłosić do ZUS i z jakim kodem? Czy pracownica, która pracuje w innym zakładzie pracy na umowę o pracę, a w naszej firmie tylko sprząta 2 razy w tygodniu, może mieć umowę o dzieło, czy powinna mieć umowę zlecenia i zgłoszona do ZUS? Czy od wynagrodzenia 250 zł netto powinna mieć opłacaną składkę zdrowotną od umowy zlecenia?

Pozostało jeszcze 77 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Radca prawny. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających. Specjalizuje się w prawie pracy, w szczególności w zagadnieniach związanych z tworzeniem umów i dokumentów związanych ze stosunkiem pracy, a także czasem pracy, zgodnym z prawem zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, uprawnieniami rodzicielskimi. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu zarówno pracowników, jak i pracodawców w sporach pracowniczych przed sądami pracy.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel