Oznakowanie składników majątkowych

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Dodano: 20 sierpnia 2012
Pytanie:  Co powinien zawierać numer inwentarzowy środka trwałego?

Ustawa o rachunkowości nie narzuca sposobu oznakowania składników majątkowych. Na co zwrócić uwagę? Sprawdź.

Odpowiedź: 

Ustawa o rachunkowości nie narzuca sposobu oznakowania składników majątkowych. Wskazuje, iż należy prowadzić ewidencję analityczną do środków trwałych (art. 17 ust. 1 uor).

Kierownik jednostki, określając zasady gospodarowania majątkiem trwałym, powinien wskazać sposób oznakowania środków trwałych i inwentarza.

Warto zadbać, aby przyjęta konwencja pozwalała zidentyfikować rodzaj i grupę środka trwałego oraz - o ile jest to możliwe i nie będzie uciążliwe w przyszłości - miejsce użytkowania tego środka.

Tekst opublikowany: 

31 lipca 2012 r.

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praktyk, wieloletni szkoleniowiec i dydaktyk, autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości finansowej podatkowej, MSSF i rachunkowości zarządczej. Współpracuje z następującymi redakcjami: Portal FK, Rachunkowości i Podatki dla praktyków, Nowe Standardy Sprawozdawczości.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel