Prawo do nieksięgowania otrzymanej faktury

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 27 czerwca 2019
Pytanie:  Towar do sklepu został zamówiony u przedstawiciela handlowego hurtowni. Dnia 21.05.2019 hurtownia wystawiła fakturę zakupu towaru, z datą dostawy 22.05.2019,  fizycznie towar dojechał do sklepu 28.05.2019 r. W związku z dużym opóźnieniem dostawy i brakiem możliwości sprawdzenia zgodności ilości towaru z fakturą przed jej zapłatą odmówiłam przyjęcia towaru/towar dostarczył kurier i na taki sposób dostawy nie umawiałam się z przedstawicielem hurtowni. Dnia 11.06.2019 r. otrzymałam listem poleconym w/w fakturę zakupu oraz fakturę korygującą wystawioną do niej dnia 6.06.2019 r. z adnotacją: „towar nieodebrany przez klienta”. Czy mam obowiązek wpisać fakturę i jej korektę zakupu do PKPiR, rejestru VAT oraz JPK_VAT Czy mam obowiązek odesłać kopię faktury korygującej?

Pozostało jeszcze 66 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel