Czy pracownik powinien zwrócić nienależnie wypłacony mu zasiłek chorobowy?

Autor: Piotr Kostrzewa

Dodano:
Pytanie:  Nasza pracownica wykorzystała na początku tego roku 60 dni opieki nad dzieckiem, za które otrzymała zasiłek opiekuńczy. Później kontynuowała zwolnienia lekarskie, ale tym razem na siebie. Od września 2010 r. ponownie zaczęła przynosić zwolnienia na dziecko.  Przez nieuwagę pracownika został naliczony i wypłacony jej ponownie zasiłek opiekuńczy za okres od 16 września do 31 października 2010 r. (z małą przerwą, kiedy zwolnienie było na pracownicę a nie na opiekę). Czy pracownica ta zgodnie z art. 48 ustawy systemowej powinna zwrócić nienależnie wypłacony zasiłek opiekuńczy? Czy możemy tę nadpłatę potrącić w kolejnych miesiącach (podejrzewam, że będzie ona kontynuowała zwolnienia na siebie, więc będzie miała naliczony zasiłek chorobowy)?

Uzyskaj testowy dostęp do Portalu FK na 24 godziny!

Zyskasz testowy, darmowy dostęp do serwisu na 24 godziny.

W ramach dostępu zyskasz:

  • Dostęp do Nowości i Porad ekspertów Portalu FK
  • Narzędzia księgowe i kadrowe
  • eBooki na temat najnowszych zmian w prawie
  • Materiały Video

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Masz już dostęp?

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu

   PayU »
   9.00 zł netto
   SMS »
   10.00 zł netto

Autor: Piotr Kostrzewa

Specjalista z zakresu ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel