W 2025 roku czeka nas wiele zmian w przepisach o VAT. Sprawdź przygotowane zestawienie, aby w pełni nadążać za nowymi regulacjami. Przejrzysta forma zebranych informacji pomoże Ci szybko porównać aktualne przepisy z nadchodzącymi zmianami i przygotować się na nowe wymogi.
Projekt ustawy o dostępie cudzoziemców do rynku pracy ma cztery podstawowe cele: uszczelnić procedury dotyczące powierzania pracy cudzoziemcom, doprowadzić do pełnej elektronizacji postępowań, zmniejszyć zaległości w załatwianiu spraw przez urzędy oraz zintegrować cudzoziemców.
Minister finansów zapowiedział, iż termin wejścia w życie obowiązkowego KSeF będzie przesunięty, nie podał jednak nowego terminu wdrożenia KSeF, nie ma również jeszcze projektu nowelizacji ustawy o VAT, która by legalizowała tę zmianę.
Zapraszamy do przeglądu nowych treści opublikowanych w ostatnim tygodniu. Sprawdź, co się działo w Portalu FK.
Poznaj zmiany w rachunkowości na rok 2022
Nowelizacja ustawy o zatrudnieniu socjalnym wchodzi w życie 15 lutego br. Obejmuje ona m.in. podwyższenie świadczenia integracyjnego, uelastycznienie czasu uczestnictwa w centrach integracji społecznej i rezygnację z przesłanki ubóstwa przy kierowaniu do nich.
Wraz z początkiem 2021 roku wzrasta minimalne wynagrodzenie za pracę, do PPK przystępują kolejne firmy, zmieniają się niektórych wzory formularzy, pojawi się konieczność zgłaszania do ZUS umów o dzieło. Co jeszcze się zmieni? Skorzystaj z praktycznego podsumowania.
Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają do dyspozycji kilka ulg w zakresie opłacania składek na ubezpieczenia społeczne. Jest to tzw. ulga na start, składki od preferencyjnej podstawy oraz „mały ZUS”. Ta ostatnia niebawem ma się zmienić.
Zapraszamy na praktyczne szkolenie z doświadczonym ekspertem, który zaznajomi uczestników z ostatnimi zmianami w VAT, CIT i PIT.
W przypadku zastosowania zwolnienia z podatku dla przychodów otrzymywanych przez podatnika do ukończenia 26. roku życia, suma łącznych 50% kosztów uzyskania przychodów oraz przychodów zwolnionych od podatku nie może w roku podatkowym przekroczyć kwoty 85.528 zł.
Projekt ustawy o uchyleniu ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw, oprócz zmian w zakresie podatku węglowodorowego i podatku od wydobycia niektórych kopali wprowadza on istotne zmiany w zakresie deklaracji rocznych składanych do urzędu skarbowego przez podatników CIT.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip