Zbliża się czas przygotowania sprawozdania finansowego za 2022 rok. Jak prawidło zaprezentować pozycje w bilansie? Jak uniknąć błędów w bilansie? Wyjaśnienie w poradzie video.
W poradzie video dr Katarzyna Trzpioła wyjaśni m.in.:
- jakie są najczęstsze błędy w bilansie i jak i uniknąć. Ekspert wskaże konkretne przykłady i wskazówki, jak uniknąć nieprawidłowości w bilansie.
Polecamy też:
Wraz z końcem marca upływa termin na sporządzenie sprawozdania finansowego za 2022 rok. Przypominamy, że w tym roku resort finansów nie przesunął obowiązków sprawozdawczych. Czasu zostało już niewiele. Poznaj odpowiedzi na pytania Czytelników Portalu FK w zakresie sprawozdań finansowych za 2022 rok.
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się m.in.:
Polecamy e-szkolenia:
Luty i marzec to czas, gdy jednostki intensywnie pracują nad przygotowaniem sprawozdania finansowego i wszystkich jego elementów, w tym rachunku zysków i strat. Zapraszamy do obejrzenia porady video, w której ekspert zwróci uwagę na najczęstsze błędy w rachunku zysków i strat.
W poradzie video dr Katarzyna Trzpioła wyjaśni m.in.:
- jakie są najczęstsze błędy w rachunku zysków strat i jak ich uniknąć. Ekspert wskaże konkretne przykłady z praktyki i wskazówki, aby zapobiegać wszelkim nieprawidłowościom
Polecamy też:
Zapraszamy na drugą część szkolenia online dotyczącego najczęściej popełnianych błędów w sprawozdaniach finansowych.
Sporządzając sprawozdanie finansowe mamy obowiązek przestrzegania nadrzędnych zasad rachunkowości. Najważniejsze z nich to zasada jasnego i rzetelnego obrazu.
dr Małgorzata Winter, biegły rewident wyjaśni m.in.:
Oglądaj też:
Najczęściej popełniane błędy w sprawozdaniach finansowych cz. 1
Polecamy inne porady video:
W zaleceniach KSR dotyczących sprawozdań finansowych za 2022 rok znalazły się wskazówki związane z ujmowaniem skutków wzrostu cen surowców, utratą wartości aktywów wobec problemów finansowych podmiotów i ich kontrahentów. Sprawdź najnowsze rekomendacje KSR do sprawozdań za 2022 rok.
Najnowsze rekomendacje mają zastosowanie do rocznych sprawozdań finansowych (w tym skonsolidowanych) oraz sprawozdań finansowych, sporządzanych w związku ze szczególnymi zdarzeniami np. w związku z ogłoszeniem upadłości jednostek lub w związku z ich restrukturyzacją. Rekomendacje są adresowane przede wszystkim do jednostek, w których dzień kończący rok obrotowy przypada na 31 grudnia 2022 r.
Ale mogą być również stosowane w jednostkach, w których dzień bilansowy przypada w pierwszej połowie 2023 r., o ile występujące na dzień 31 grudnia 2022 r. uwarunkowania nie ulegną istotnej zmianie.
Kwestią szczególnie podnoszoną w rekomendacjach jest tzw. niepewność. Jest ona tam rozumiana, jako stan spowodowany zmianami otoczenia gospodarczego na skutek m.in. wzrostu inflacji i stóp procentowych, istotnymi zmianami kursów walut obcych, rosnącymi kosztami surowców i pracy, czy sytuacją na rynku energii i ciepła, które mogą mieć negatywny wpływ na działalność jednostki, w tym na zdolność jednostki do kontynuacji działalności.
Polecamy porady online:
Sprawozdanie finansowe – który załącznik wybrać
Sprawozdanie finansowe jednostki małej – z jakich uproszczeń można skorzystać
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się m.in. :
Oglądaj porady video:
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.