Początek 2020 roku przyniósł wiele zmian w rachunkowości. Zebraliśmy je w tabeli, abyś w jednym miejscu miał wszystkie nowe regulacje.
Rok 2020 nie przyniesie nam rewolucyjnych zmian w ustawie o rachunkowości, skutkujących koniecznością modyfikacji w polityce rachunkowości. Warto jednak przeanalizować stosowanie lub rezygnację z uproszczeń w jednostce.
Powołanie nowej instytucji w zakresie nadzoru audytowego to jedno z założeń zmian w przepisach, które zostały przygotowane przez resort finansów. Przejmie ona zadania realizowane dotychczas przez Komisję Nadzoru Audytowego oraz przez Polską Izbę Biegłych Rezydentów.
W księgach rachunkowych ujmujemy wszystkie osiągnięte, przypadające na jej rzecz przychody i obciążające ją koszty związane z tymi przychodami dotyczące danego roku obrotowego, niezależnie od terminu ich zapłat.
Początek 2019 roku przyniósł wiele zmian w rachunkowości. Zebraliśmy je w tabeli, abyś w jednym miejscu miał wszystkie zmienione regulacje.
Od tego roku podatnik będzie informował o zamiarze dobrowolnego prowadzenia ksiąg rachunkowych w zeznaniu rocznym składanym za rok podatkowy, w którym dobrowolnie prowadził księgi rachunkowe, a więc w zeznaniu rocznym za 2019składanym do 30 kwietnia 2020 r.
Środki pieniężne z programu Erasmus należy ewidencjonować na koncie 901, nawet jeśli środki zostaną wykorzystane dopiero w przyszłym roku – takie stanowisko zajęła kielecka Regionalna Izba Obrachunkowa.
Kolejna edycja Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG odbędzie się 15 stycznia 2019 roku w Warszawie. Jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce, kierowane do prezesów, członków zarządów oraz przedstawicieli kadry zarządzającej odpowiedzialnej za obszary podatkowe i rachunkowe w przedsiębiorstwach.
Prowadząc księgowość łatwo jest popełnić błąd. My pokażemy Ci obszary, gdzie łatwo o pomyłkę, podpowiemy jak unikać błędów. Podczas webinarium wskażemy sprawdzone sposoby poprawiania nieprawidłowości. Pamiętaj! Za błędy w księgach rachunkowych grożą surowe kary.
Podczas szkolenia online dowiesz się, czym jest błąd i jak należy go poprawić w zależności od rodzaju tego błędu i momentu jego spostrzeżenia. Podpowiadamy, jakie warto wprowadzić procedury, aby zminimalizować ryzyko błędów i pomyłek.
Podczas szkolenia online poruszymy następujące zagadnienia:
Szkolenie prowadzi:
dr Katarzyna Trzpioła
specjalista prawa podatkowego i bilansowego, wykładowca i szkoleniowiec
Współczesna oferta bankowości elektronicznej dla firm obejmuje także coraz częściej platformę do prowadzenia księgowości on-line. Dobrym przykładem bankowego pakietu narzędzi informatycznych do prowadzenia księgowości połączonego ze wsparciem specjalistów (księgowych i kadrowych) jest ING Księgowość. Sprawdźmy jakie możliwości daje ta usługa.
9 stycznia 2018 r. w Warszawie odbył się VIII Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG. Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadziła stacjonarnie i online ponad 1 100 przedstawicieli kadry zarządzającej, w tym przede wszystkim dyrektorów finansowych, głównych księgowych, szefów sprawozdawczości finansowej i controllingu z firm ze wszystkich sektorów gospodarki. Uczestnicy wysłuchali 11 prelekcji ekspertów KPMG na temat istotnych zmian z obszarów podatków, rachunkowości i prawa, które będą miały istotny wpływ na przedsiębiorców w 2018 r.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip