Przepisy nie regulują tego, jak długo certyfikat rezydencji zachowuje swoją aktualność. W konsekwencji dokument ten jest ważny do czasu, aż nie ulega zmianie potwierdzony w nim stan faktyczny – potwierdził dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu.
Pytanie podatnika
Na podstawie certyfikatów rezydencji podatkowej bank przy poborze podatków stosuje stawki przewidziane przez właściwe umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania lub przewidziane tam zwolnienia.
Pojawiła się wątpliwość, czy certyfikat rezydencji niewskazujący daty, do której obowiązuje, stanowiący zaświadczenie o miejscu zamieszkania lub siedziby podatnika do celów podatkowych zachowuje swoją aktualność do czasu, aż nie ulegnie zmianie wskazany w nim stan faktyczny.
Bank uważał, że certyfikat jest ważny dopóty, dopóki nie zmieni się rezydencja podatkowa podatnika zagranicznego.
Zbliża się termin przekazania do ministerstwa finansów informacji o papierosach i tytoniu do palenia znajdujących się poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy w okresie pierwszych 10 miesięcy 2013 roku. Przedsiębiorcy mają czas do jutra na wywiązanie się z tego obowiązku.
Osoby fizyczne nie będą musiały płacić podatku dochodowego od osób fizycznych od umorzonych kwot wierzytelności z tytułów zabezpieczonych hipotecznie kredytów udzielonych przed 15 stycznia 2015 r. na własne cele mieszkaniowe. Takie rozwiązanie zawiera przygotowany przez resort finansów projekt. Sprawdź szczegóły.
SD-2 (4) - Deklaracja o wysokości pobranego i wpłaconego przez płatnika podatku.
Na ostatnim posiedzeniu Rząd przyjął projekt zmian w podatkach dochodowych, który zawiera m.in. nowe wymogi wobec płatników pobierających podatek u źródła. Zobacz, jakie ma to dla Ciebie skutki.
Oddelegowane na imprezę sportową osoby zatrudnione promują wizerunek firmy. W konsekwencji wydatki poniesione na rzecz pracowników reprezentujących przedsiębiorstwo w branżowych zawodach nie stanowią dla nich przychodu podlegającego PIT.
W konsekwencji wydatki poniesione na rzecz pracowników reprezentujących w branżowych imprezach sportowych nie stanowią dla zatrudnionych przychodu (nieodpłatnego świadczenia) podlegającego PIT – uznał organ podatkowy.
Pytanie do eksperta: Organy podatkowe stoją na stanowisku, że przychód ze stosunku pracy powstaje w każdym przypadku, w którym pracownik uzyskuje realną korzyść. Co w omawianej sprawie przeważyło na korzyść zatrudnionych?
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip
© PortalFK.pl Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.
PortalFK.pl
Zadaj pytanie ekspertowi »