Do rozliczeń podatku od towarów i usług za okresy lipiec - grudzień 2021 r. obowiązują aktualne struktury JPK_VAT z deklaracją (JPK_V7M, JPK_V7K). W ten sposób MF ograniczy wielokrotne modyfikacji istniejących rozwiązań informatycznych.
Czy w przypadku faktury zaliczkowej na kwotę poniżej 15.000 zł trzeba opłacić ją w ramach mechanizmu podzielonej płatności w VAT i stosować oznaczenie MPP w JPK_VAT? W tej sprawie wypowiedział się niedawno organ podatkowy. Warto też pamiętać, że od 1 stycznia 2021 r. Slim VAT wprowadził modyfikacje w przepisach dotyczących MPP.
Została opublikowana nowa struktura logiczna postaci elektronicznej ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych dotycząca Jednolitego Pliku Kontrolnego dla ewidencji przychodów, która obowiązuje od 1 stycznia 2021 roku.
Obecnie faktury uproszczone nie muszą być wykazywane odrębnie w nowym JPK, taki obowiązek powstanie od 1 stycznia 2021 roku. MF szykuje jednak rozporządzenie przesuwające ten termin. Poznaj szczegóły.
Od 1 października 2020 r. obowiązują przepisy, na podstawie których podatnicy VAT składają jeden plik JPK wraz z deklaracją. Zastąpił on dotychczasowe deklaracje VAT-7 (VAT-7K) i informację JPK_VAT, które do tej pory były przesyłane oddzielnie. Pojawił się też obowiązek oznaczania w nich kodami dostaw niektórych grup towarów i usług. Zmiana nie pozostaje bez wpływu na sytuację przedsiębiorców w aspekcie podatku dochodowego.
Celem webinarium jest udzielenie odpowiedzi na nurtujące pracowników biur rachunkowych pytanie w zakresie współpracy pomiędzy biurem rachunkowym a klientem w kwestii prawidłowego oznaczania grupy GTU w nowym pliku JPK_VAT na fakturach sprzedaży. Polecamy webinarium dotyczące nowego JPK_V7.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip