Kryzys związany z rozprzestrzenianiem się COVID-19 mocno uderzył w polskie firmy. W tej sytuacji rząd wprowadził specjalne regulacje prawne, które miały im pomóc w przezwyciężeniu negatywnych skutków pandemii. Wprawdzie pomoc była powszechna, ale beneficjenci świadczeń muszą liczyć się z tym, że zasadność jej przyznania będzie skrupulatnie sprawdzana.
Czasowe zawieszenie obowiązku odbierania zaległych urlopów do 30 września 2020 r., umożliwienie wprowadzenia zmian w organizacji i warunkach pracy również do sytuacji istotnego wzrostu obciążenia funduszem wynagrodzeń - takie zmiany zakłada kolejna już nowelizacja tarczy antykryzysowej, która została uchwalona już przez sejm.
Poznaj zasady funkcjonowania tarczy antykryzysowej, która pomaga zachować płynność finansową przedsiębiorców oraz wpływa na ochronę miejsc pracy. Przekonaj się, z jakich programów wsparcia możesz skorzystać i co dzięki nim zyskasz.
Celem webinarium jest kompleksowe zaprezentowanie zasad funkcjonowania w tym kwalifikacji przedsiębiorców do wsparcia w ramach PFR.
Ponadto przeprowadzony zostanie instruktaż z rodzaju dedykowanych programów dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorców.
Podczas szkolenia online poznasz odpowiedź na temat zasad umarzania oraz opodatkowania subwencji.
Program webinarium obejmuje następujące zagadnienia:
Korzyści z webinarium:
Świadomość zasad funkcjonowania finansowej tarczy antykryzysowej funkcjonującej w ramach działania PFR.
Szkolenie prowadzi:
Barbara Dąbrowska - manager działu księgowości w międzynarodowej firmie leasingowej, Dyrektor ds. finansów w firmie consultingowej
Podstawą obliczania dotacji na wczesne wspomaganie rozwoju jest dziecko, które korzysta z pomocy placówki niezależnie od tego, w którym dniu miesiąca stało się uczestnikiem zajęć. Nie można więc pozbawić placówki dotacji na dane dziecko ze względu na późniejszą - niż na początek miesiąca - datę skierowania.
Dotacja podmiotowa, przekazywana dla stowarzyszenia prowadzącego szkołę na podstawie art. 26 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, zawiera już środki przeznaczone na organizację zajęć świetlicowych. Nie ma więc podstaw do udzielania dodatkowych dotacji na ten cel.
Działania profilaktyczne z zakresu zwalczania chorób zakaźnych zwierząt nie należą do zadań gminy. Nie ma więc podstaw prawnych do udzielenia gminom wsparcia finansowego przez województwo w tym zakresie.
Dotacje wypłacane na podstawie ustawy o finansowaniu zadań oświatowych mogą być przeznaczone także na wynagrodzenia osób zatrudnionych na umowę zlecenie.
Miasto nie może przekazać istniejącemu zakładowi budżetowemu dotacji na rozszerzenie działalności. Samorzą d mo że jednak nabyć samodzielnie niezbędne narzędzia, a następnie przekazać je zakładowi budżetowemu w użytkowanie.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip