Do 30 listopada 2020 r. można złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” tzw. 300 + m.in. za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS.
Skorzystaj z przykładowo wypełnionego wniosku dotyczącego zwolnienia z obowiązku opłacania składek za marzec-maj 2020 roku
Osoby prowadzące działalność gospodarczą będące osobami niepełnosprawnymi mają prawo do refundacji zapłaconych składek emerytalno-rentowych. Aby odzyskać składki zapłacone terminowo za wrzesień, do 31 października trzeba złożyć wniosek do Funduszu w formie pisemnej lub elektronicznej.
Na portalu Platforma Usług Elektronicznych (PUE ZUS) Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił wniosek o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.
Wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej
Przedsiębiorca, który będzie chciał zgłosić działalność właściwemu organowi, czy też wysłać wniosek o wydanie zezwolenia będzie mógł pobrać elektroniczny dokument zamieszczony w centralnym repozytorium. Odpowiednie pismo będzie można wysłać przez internet. Takie rozwiązania przewiduje przyjęta w tym tygodniu przez Senat ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku ze standaryzacją niektórych wzorów pism w procedurach administracyjnych.
Głównym celem zaproponowanych regulacji jest doprowadzenie do elektronizacji procedur administracyjnych. Będzie to możliwe dzięki standaryzacji wzorów pism stosowanych w administracji na terenie całego kraju oraz udostępnienie wzorów tych pism w formie dokumentu elektronicznego wnioskodawcom.
W praktyce skorygowanie wniosku polega na uzupełnieniu lub poprawieniu wniosku wcześniej złożonego i następuje poprzez złożenie nowego wniosku z ponownym wyliczeniem kwoty zwrotu VAT. Poznaj przykładowy wzór wniosku.
RG-RD - Wykonywana działalnośćZałącznik do wniosku RG-1
RG-1 - Wniosek o wpis do Krajowego Rejestru Urzędowego podmiotów gospodarki narodowej lub o zmianę cech objętych wpisem
RG-2 - Wniosek o skreślenie podmiotu z Krajowego Rejestru Urzędowego podmiotów gospodarki narodowej
Do wniosku o rezygnację z części urlopu macierzyńskiego po wykorzystaniu co najmniej 14 tygodni pracownica dołącza zaświadczenie pracodawcy zatrudniającego ojca dziecka potwierdzające termin rozpoczęcia urlopu macierzyńskiego przez pracownika, przypadający bezpośrednio po terminie rezygnacji z części urlopu macierzyńskiego przez pracownicę.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip