Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy też:
Prowadzenie działalności gospodarczej bez posiadania konta bankowego jest praktycznie nierealne. Przedsiębiorcy rachunek jest niezbędny nie tylko do obsługi transakcji o wartości przekraczającej 15.000 zł czy otrzymywania zwrotu VAT. Konieczny jest również w przypadku obsługi transakcji split payment.
Wynikiem finansowym jest wyrażony w pieniądzu rezultat działalności przedsiębiorstwa w danym okresie. Wielkość ta może być wartością dodatnią – wówczas mówimy o zysku, bądź wartością ujemną – wtedy mówimy o stracie.
Pytanie: Przedsiębiorca (osoba fizyczna) jest zobowiązany do uiszczenia daniny solidarnościowej za 2019 rok. Na jakie konto powinien dokonać przelewu czy na swój mikrorachunek podatkowy, czy na konto właściwego urzędu skarbowego do obsługi pozostałych dochodów z tytułu dochodów podatkowych?
Na początku tego roku ustawodawca zaostrzył sankcje za regulowanie zobowiązań między kontrahentami z pominięciem rachunku bankowego, jak również za wpłaty na niewłaściwy rachunek. Takie działanie Twojego klienta może wiązać się z brakiem możliwości zaliczenia wydatków do kosztów. Warto porozmawiać o tym z klientem.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej wkrótce będzie mógł żądać zablokowania konta przedsiębiorcy w banku bądź w SKOK. Dowiedz się, na jak długo oraz w jakich sytuacjach skorzysta z nowych uprawnień.
Kwestia redukcji kosztów podnoszona jest praktycznie zawsze w przeważającej liczbie przedsiębiorstw. Fakt ten oczywiście podyktowany bywa chęcią osiągnięcia wyższej rentowności działania, a tym samym przyczynienia się do umocnienia pozycji rynkowej i ekonomicznej przedsiębiorstwa. Poza standardowymi metodami obniżki kosztów masz również odmienne koncepcje, do których można z pewnością zaliczyć japońską metodę zwaną kaizen costing. Z tekstu - studium przypadku poświęconego tej metodzie dowiesz się m.in.:
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip