W każdej firmie powinien istnieć niezawodny i wiarygodny system informacyjno-decyzyjny, który służyłby wspomaganiu podejmowania decyzji. W haśle o sposobach organizacji i kosztach systemu raportowania masz unikalną możliwość zapoznania się z tematyką związaną z uwarunkowaniami funkcjonowania systemu sprawozdawczości firmy. Zajmiemy się w nim tworzeniem od podstaw i wdrażaniem zmian w funkcjonującym systemie raportowania przedsiębiorstwa. W tekście znajdziesz również odpowiedzi na następujące pytania:
Zapasy to ważna część aktywów obrotowych firmy. Wskaźniki budowane na wielkości utrzymywanych zapasów świadczą m.in. o płynności firmy, sprawności działania. Czy chciałbyś wiedzieć, w jaki sposób utrzymywanie określonego poziomu zapasów może wpływać na wyniki finansowe Twojej firmy, a co za tym idzie - na jej ogólną kondycję finansową? Jak możesz analizować ich poziom i zależności budowane na podstawie wielkości zapasów, aby doradzić kierownictwu jak najdogodniejsze nimi zarządzanie? Dowiesz się tego wszystkiego z hasła poświęconemu zapasom w firmie -a także poznasz odpowiedzi m.in. na następujące pytania:
Target costing jest to pakiet metod zarządzania, które poprzez planowanie i kontrolowanie kosztów mogą umożliwić Ci takie kształtowanie ich poziomu, żeby Twoja firma uzyskała zakładaną rentowność i mogła osiągnąć planowany zysk w całym cyklu życia produktów. W takim podejściu największy nacisk kładzie się na dobre przygotowanie produktu, ponieważ to przesądza o 80-90% kosztów ponoszonych później. Przeczytaj, jak ustalić wysokość marży docelowej oraz wyznaczyć koszty docelowe w kontekście organizacji procesu budżetowania. Dowiedz się także:
Zauważ, że coraz częściej pojawia się w firmach pytanie, czy finanse przedsiębiorstwa mogą wspierać codzienną działalność pracownika. Okazuje się, że jak najbardziej! W czołówkach światowych firm pojawiają się takie, w których współpraca pracowników, właścicieli i dyrektorów w zakresie wyników finansowych jest rzeczą naturalną. Odbywa się to często przy użyciu otwartych ksiąg rachunkowych - inaczej: jawnego zarządzania (ang. Open Book Management). Czy chcesz wiedzieć, na czym to polega? Chciałbyś być pierwszym, który przyczyni się do wprowadzenia tego modelu zarządzania w swojej firmie? Jeśli tak, to musisz przeczytać ten artykuł. Dowiesz się dzięki niemu m.in.:
Organizacja działań firmy jest niezwykle istotną kwestią, z którym często boryka się kadra menedżerska oraz zarządzająca. Od wyboru określonego rozwiązania w tej dziedzinie zależą m.in. koszty i ryzyko działalności danego podmiotu. Przeczytaj zatem, jakie rozwiązania są najlepsze oraz jak powinna wyglądać organizacja działań w firmie, aby przyniosła oczekiwane efekty i sukces, jakiego oczekuje zarząd Twojej firmy. Z tego tekstu dowiesz się:
Projektowanie systemu controllingu jest złożonym i trudnym procesem. Efekty dobrze działającego systemu controllingu w firmie mogą jednak dać nadspodziewanie dobre rezultaty, a zatem warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, projektując taki system. To w połączeniu z rozważaniami o kosztach wdrożenia i działania systemu controllingu stanowi treść tego artykułu. Przeczytasz zatem poniżej m.in. o kosztach systemu controllingu, harmonogramie jego wdrożenia, konieczności wprowadzenia niezbędnych zmian w strukturze organizacyjnej firmy itp. Z artykułu dowiesz się także:
Twoja firma, umiejętnie stosując faktoring, może stworzyć swoim klientom znacznie korzystniejsze warunki zapłaty, a tym samym zdobyć przewagę konkurencyjną. Koszty ponoszone na rzecz instytucji finansowej mogą zostać pokryte na różne sposoby: poprzez wzrost ilościowy sprzedaży, zwiększenie cen oraz dzięki reinwestycji otrzymanych we wcześniejszym terminie środków pieniężnych. Przed zastosowaniem faktoringu warto jednak, abyś sprawdził, która z tych możliwości (lub ich kombinacji) może bezpośrednio zwiększyć zyski w Twojej firmie. Z artykułu możesz się dowiedzieć między innymi:
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip