Ministerstwo Finansów opublikowało nową strukturę JPK dla ewidencji zakupu i sprzedaży VAT, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2017 r. Równolegle ze zaktualizowaną strukturą JPK_VAT, resort opublikował broszurę informacyjną wskazującą zakres zmian.
Dla mikro przedsiębiorców rok 2018 jest nierozerwalnie związany z nowymi obowiązkami z zakresu raportowania pliku JPK_VAT(2) oraz składania za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej deklaracji VAT.
Ministerstwo Rozwoju i Finansów od przyszłego roku planuje zmiany w strukturze pliku JPK_VAT. Ma być rozbudowany o elementy pozwalające na pełniejsze raportowanie informacji o transakcjach. Trwają konsultacje w tej sprawie. Poznaj szczegóły zmian.
Uwaga! Organy podatkowe wnikliwie analizują przesyłane przez podatników Jednolite Pliki Kontrolne dotyczące podatku od towarów i usług. Urzędnicy posiadają specjalne narzędzie, które pomaga weryfikować JPK - ANALIZATOR _JPK. Resort finansów zapowiada ponadto wprowadzenie obowiązku przekazywania do Krajowej Administracji Skarbowej dobowych wyciągów z rachunków bankowych w formie elektronicznej (JPK_WB).
Zapraszamy do obejrzenia szkolenia online, z którego dowiesz się m.in.: - o czym pamiętać przed wysyłką JPK_VAT, - jakie błędy najczęściej popełniają podatnicy i jak ich unikać, - o jakich ważnych zmianach w VAT musisz pamiętać, aby prawidłowo sporządzić JPK_VAT, - nowe obowiązki dla mikroprzedsiębiorców od 1 stycznia 2018 r. - plany MF w zakresie pozostałych struktur JPK.
Wstęp:
Jeśli w 2015 oraz 2016 roku poziom zatrudnienia wynosił co najmniej 10 pracowników, to w 2017 roku spółka nie jest mikroprzedsiębiorcą i musi składać informację w formie plików JPK.
Spółka zatrudniająca powyżej 10 osób, ale nieprzekraczająca progu 2 mln euro obrotów jest małym przedsiębiorcą, który ma obowiązek przekazywania danych do celów VAT w formie JPK od 1 stycznia 2017 r.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip