Zmieniony JPK_VAT to przede wszystkim nowego rodzaju dane, których prawidłowe określanie i raportowanie może okazać się kłopotliwe i w konsekwencji często też może dochodzić do błędów. Poznaj wskazówki eksperta, aby nie dopuścić do nieprawidłowości.
1 października br. nastąpią zmiany w zakresie przesyłania danych w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego. W związku z tym Ministerstwo Finansów zamieściło na swojej stronie internetowej informację o technicznych aspektach tych zmian.
Do wejścia w życie nowego pliku JPK_VAT zostało już niewiele czasu. Przygotowując plik, warto zachować ostrożność, ponieważ za pomyłki przewidziane są sankcje.
Jak wykazać towary, dla których wskazane są kody GTU, a znajdują się w dokumencie zbiorczym, jak ujmować faktury wystawione do paragonów, czy wartość transakcji ma znaczenie dla raportowania? Sprawdź m.in. odpowiedzi na te pytania.
Przy prowadzeniu ewidencji VAT przesyłanej w ramach nowego pliku JPK_VAT oraz przy przesyłaniu tego pliku musisz uważać, gdyż za błędy w tym zakresie grożą sankcje. Dowiedz się, jakie.
Jednym z głównych celów Krajowej Administracji Skarbowej jest wzrost efektywności poboru podatków i w praktyce organy podatkowe skutecznie wdrażają nowe rozwiązania, zwiększając tym samym podatkowe przychody budżetu.
Od kwietnia 2020 r. w niektórych przypadkach podatnik musi liczyć się z sankcjami za błędy w JPK_VAT.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip