Zwolnienie z opłacania składek na FP i FGŚP za zatrudnionego bezrobotnego

Magdalena Z Skalska

Autor: Magdalena Z Skalska

Dodano: 4 maja 2015
Pytanie:  Czy za zatrudnioną bezrobotną, która nie ukończyła 30.roku życia należy odprowadzić składki na Fundusz Pracy? Czy można zastosować zwolnienie z obowiązku opłacania składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w sytuacji gdy: została zawarta umowa z powiatowym urzędem pracy w sprawie organizowania i finansowania prac interwencyjnych (Dz.U. z 2015 r., poz. 149) na okres 6 miesięcy. Pracodawca zatrudnił więc osobę bezrobotną skierowaną przez PUP do wykonywania prac interwencyjnych na czas określony na umowę o pracę. Ponadto pracodawca otrzymuje ze środków Funduszu Pracy część kosztów poniesionych na wynagrodzenie tej osoby oraz składki obciążające zakład pracy obejmujące ubezpieczenie emerytalne, rentowe i wypadkowe. Czy w tej sytuacji ma zastosowanie art. 104c powyższej ustawy? Czy przysługuje ulga w składkach na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych za pracownika będącego wcześniej bezrobotnym czy nie?

Pozostało jeszcze 67 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Magdalena Z Skalska

Autor: Magdalena Z Skalska

Specjalista z zakresu kadr, płac i ubezpieczeń społecznych, autorka książek i licznych publikacji w tej dziedzinie. Współpracuje z różnymi branżowymi serwisami i czasopismami. Prowadzi szkolenia organizowane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel