Diety członków zarządu stowarzyszenia a składka zdrowotna

Autor: Piotr Kostrzewa

Dodano:
Pytanie:  Czy jeżeli diety członków zarządu stowarzyszenia i rady stowarzyszenia zaliczone zostały do działalności wykonywanej osobiście określonej w art. 13 pkt. 7 updof to należy oprócz podatku dochodowego pobrać składkę zdrowotną? Czy jeżeli nie ma umowy ani o pracę ani innej umowy cywilnoprawnej zawartej z członkiem zarządu lub rady, a wysokość diet wynika z uchwały lub regulaminu stowarzyszenia to należy pobrać składkę zdrowotną na podstawie art. 41 ust. 1 updof?

Uzyskaj testowy dostęp do Portalu FK na 24 godziny!

Zyskasz testowy, darmowy dostęp do serwisu na 24 godziny.

W ramach dostępu zyskasz:

  • Dostęp do Nowości i Porad ekspertów Portalu FK
  • Narzędzia księgowe i kadrowe
  • eBooki na temat najnowszych zmian w prawie
  • Materiały Video

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Masz już dostęp?

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu

   PayU »
   9.00 zł netto
   SMS »
   10.00 zł netto

Autor: Piotr Kostrzewa

Specjalista z zakresu ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel