Bezpłatne noclegi oddelegowanych pracowników – bez składek na ZUS

Izabela Nowacka

Autor: Izabela Nowacka

Dodano: 10 sierpnia 2015

Wartości noclegów udostępnionych nieodpłatnie pracownikom w okresie oddelegowania do pracy poza stałe miejsce jej wykonywania nie uwzględnia się w podstawie wymiaru składek na ZUS. Dlaczego? Bo nie stanowią przychodu z tytułu stosunku pracy. Taki wniosek wynika z lipcowego stanowiska ZUS. Przeczytaj więcej na ten temat.

Wnioskodawca opisał, iż prowadzi działalność usługową zarówno na terenie Polski jak i za granicą. Zatrudnieni pracownicy świadczą pracę na inwestycjach w ramach oddelegowania, a nie podróży służbowych, toteż firma nie wypłaca diet ani innych należności z tym związanych.

Oddelegowanie polega na czasowym przeniesieniu służbowym tj. zmianie miejsca wykonywania pracy za zgodą pracowników. Pracownicy zostają też przenoszeni poza miejsce ich zamieszkania. W zakresie zmiany miejsca wykonywania pracy podpisywane są stosowne aneksy do umów o pracę.

Pozostało jeszcze 81 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Izabela Nowacka

Autor: Izabela Nowacka

Ekonomista, specjalizuje się w prawie pracy, ubezpieczeniach społecznych i prawie podatkowym. Autorka licznych publikacji z zakresu rozliczania wynagrodzeń, współpracuje z wieloma wydawnictwami, jest autorką publikacji m.in. w Rzeczpospolitej, Monitorze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Monitorze rachunkowości budżetowej
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel