Kiedy złożyć rezygnację z uczestnictwa w PPK

Izabela Nowacka

Autor: Izabela Nowacka

Dodano: 14 października 2020
Pytanie:  Spółka z o.o. umowę o zarządzanie dotyczącą Pracowniczych Planów Kapitałowych zawarła we wrześniu 2020 r. Obowiązek wprowadzenia to 1 lipca 2020 r. Część pracowników deklaracje o rezygnacji z przystąpienia do PPK złożyła pod koniec czerwca 2020 r. Czy jeśli nie chcą przystąpić do programu, to muszą na nowo składać deklaracje o rezygnacji z datą podpisania przez spółkę umowy o zarządzanie PPK.

Pozostało jeszcze 81 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Izabela Nowacka

Autor: Izabela Nowacka

Ekonomista, specjalizuje się w prawie pracy, ubezpieczeniach społecznych i prawie podatkowym. Autorka licznych publikacji z zakresu rozliczania wynagrodzeń, współpracuje z wieloma wydawnictwami, jest autorką publikacji m.in. w Rzeczpospolitej, Monitorze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Monitorze rachunkowości budżetowej
Komentarze: 2
Zaloguj się aby dodać komentarz
Janina Smentek

-PPK

wytyczne przedstawione zrozumiale, tylko czy deklaracja pracownika o nie przystąpieniu do P.P.K może być przez pracownika złożona odręcznie, to znaczy przez niego napisana i dostarczona do pracodawcy, czy jest jakiś szczególny rodzaj deklaracji lub wzór urzędowy o odstąpieniu od przystąpieniuZobacz więcej
11 styczeń 2021 o 12:34
Sylwia Maliszewska do: Janina Smentek

Odp: -PPK

Nie, pracownik nie może sam sporządzić deklaracji rezygnacji z PPK. Jest wzór tego dokumentu, który znajduje się w rozporządzeniu Ministra Finansów z 12 czerwca 2019 r. w sprawie deklaracji o rezygnacji z dokonywania wpłat do pracowniczych planów kapitałowych (Dz.U. poz. 1102).
Odpowiedz12 styczeń 2021 o 11:04
wiper-pixel