Świadczenia przyznane pracownikom w drodze uchwały przez zarząd nie mogą być dietą

Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Dodano: 9 lipca 2015
Pytanie:  Nasza firma w zależności od tego gdzie wygra przetarg wykonuje roboty budowlane. W umowie o prace pracownicy ma zapisane miejsce wykonywania pracy: siedziba firmy oraz obszar kilku województw (tutaj wymienione są województwa) zgodnie z kontraktami firmy. Obecnie pracownicy pracują w województwie, które nie jest wymienione obszarowo w umowie. Ponieważ otrzymaliśmy interpretacje, zgodnie z którą: pracownik budowlany nie jest w podróży służbowej (firma wynajmuje mieszkania dla pracowników, jest to więc miejsce tymczasowego zamieszkania; pracownicy do miejsca stałego zameldowania zjeżdżają raz na 2 tygodnie, czasami raz na 3 tygodnie) wiec nie powinno naliczać im się diet. Prezesi firmy uchwalili uchwałą zarządu, że będą wypłacać im diety. Diety zostały opodatkowane i ozusowane. Czy postępujemy prawidłowo? Dodatkowo kilku pracowników ma zajęcie komornicze. Wiem, że diety nie powinny być zajęte w przypadku zajęć komorniczych. Co w przypadku jeśli te diety są ozusowane i oskładkowane. Czy powinny one być zajęte na poczet komornika?

Pozostało jeszcze 63 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Radca prawny. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających. Specjalizuje się w prawie pracy, w szczególności w zagadnieniach związanych z tworzeniem umów i dokumentów związanych ze stosunkiem pracy, a także czasem pracy, zgodnym z prawem zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, uprawnieniami rodzicielskimi. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu zarówno pracowników, jak i pracodawców w sporach pracowniczych przed sądami pracy.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel