Jak wyliczyć diety za podróż krajową i zagraniczną dla kierowcy prowadzącego swoją firmę

Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

Dodano: 22 lutego 2019
Pytanie:  Podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą świadczy usługi w zakresie transportu, samochodem ciężarowym z naczepą. Z tego tytułu przysługuje mu możliwość rozliczenia diet z tytułu odbywania podróży służbowych. Przykładowo przedsiębiorca jest w delegacji, wyrusza z Łodzi do Czech, gdzie odbywa załadunek i jedzie do Gdańska celem rozładunku. Czy taką podróż należy traktować jak podróż krajową? Czy przekroczenie granicy z Czechami przerywa podróż krajową i przedsiębiorcy przysługuje rozliczenie diety z tytułu delegacji na terenie Czech aż do czasu przekroczenia granicy w Cieszynie? Co w przypadku, kiedy wyjeżdża z Łodzi jedzie na Słowację w celu załadunku, dalej do Niemiec w celu rozładunku i na terenie Niemiec dokonuje załadunku innym towarem, który rozładowuje w Czechach, a tam ponownie załadowuje towar i wraca do Polski celem rozładunku. Czy taką podróż należy potraktować jak zagraniczną od momentu przekroczenia granicy ze Słowacją i wyliczyć diety przysługujące za podróż na Słowacji, dalej granicy z Czechami i wyliczyć diety przysługujące za podróż w Czechach i Niemczech analogicznie ja w Słowacji i w Czechach?

Pozostało jeszcze 76 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

Michał Culepa - prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, wieloletni redaktor Serwisu Prawno-Pracowniczego, współpracownik merytoryczny największych wydawnictw prawniczych. Doświadczony trener i wykładowca. Autor licznych komentarzy i opracowań dotyczących m.in. zatrudnienia w jednostkach sektora finansów publicznych, instytucjach kultury, oświacie.

Materiały Video na ten temat

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel