Jak wyliczyć diety za podróż krajową i zagraniczną dla kierowcy prowadzącego swoją firmę

Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

Dodano: 22 lutego 2019
Pytanie:  Podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą świadczy usługi w zakresie transportu, samochodem ciężarowym z naczepą. Z tego tytułu przysługuje mu możliwość rozliczenia diet z tytułu odbywania podróży służbowych. Przykładowo przedsiębiorca jest w delegacji, wyrusza z Łodzi do Czech, gdzie odbywa załadunek i jedzie do Gdańska celem rozładunku. Czy taką podróż należy traktować jak podróż krajową? Czy przekroczenie granicy z Czechami przerywa podróż krajową i przedsiębiorcy przysługuje rozliczenie diety z tytułu delegacji na terenie Czech aż do czasu przekroczenia granicy w Cieszynie? Co w przypadku, kiedy wyjeżdża z Łodzi jedzie na Słowację w celu załadunku, dalej do Niemiec w celu rozładunku i na terenie Niemiec dokonuje załadunku innym towarem, który rozładowuje w Czechach, a tam ponownie załadowuje towar i wraca do Polski celem rozładunku. Czy taką podróż należy potraktować jak zagraniczną od momentu przekroczenia granicy ze Słowacją i wyliczyć diety przysługujące za podróż na Słowacji, dalej granicy z Czechami i wyliczyć diety przysługujące za podróż w Czechach i Niemczech analogicznie ja w Słowacji i w Czechach?

Pozostało jeszcze 76 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

Michał Culepa - prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, wieloletni redaktor Serwisu Prawno-Pracowniczego, współpracownik merytoryczny największych wydawnictw prawniczych. Doświadczony trener i wykładowca. Autor licznych komentarzy i opracowań dotyczących m.in. zatrudnienia w jednostkach sektora finansów publicznych, instytucjach kultury, oświacie.

Materiały Video na ten temat

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
Dołącz do Portalu FK i odbieraj nagrody
KLUB <
wiper-pixel