Uproszczenia dotyczące księgowania kosztów pośrednich z przełomu roku

Pytanie:  Jestem osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą. Prowadzę pełną rachunkowość. Czy mogę skorzystać z uproszczenia dotyczącego księgowania kosztów pośrednich z przełomu roku dla celów podatkowych i księgować je w dacie wystawienia faktury? Czy wystarczy, że skorzystam z art.4 ust.4 ustawy o rachunkowości i uznam takie koszty za nieistotne i będę mogła zaksięgować je w całości do celów podatkowych w styczniu? Jeżeli tak, to kiedy mogę uznać takie koszty za nieistotne? Dodam, że sytuacja dotyczy kosztów pośrednich za okres grudzień - styczeń na przełomie roku, faktura była wystawiona w styczniu.

Uzyskaj pełen dostęp do Portalu FK!

Skorzystaj z ponad 40.500 na bieżąco aktualizowanych porad od 70 ekspertów

Ponadto zapewnisz sobie dostęp do:

  • poradni portalu FK – 70 ekspertów czeka na Twoje pytania
  • narzędzi księgowych i kadrowych
  • na bieżąco aktualizowanych informacje o zmianach w prawie (24h/dobę)

Zyskaj pełny dostęp

 

Masz już dostęp?

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

wiper-pixel