Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów

Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego

Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.

Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.

Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.

Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP

wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu FK wskazane przez ankietowanych:

47%
Najbardziej docenia aktualność treści
25%
Najbardziej docenia merytoryczność treści
16%
Najbardziej docenia możliwość indywidulanej konsultacji z ekspertem
69%
Klientów nie wskazuje jakichkolwiek obszarów do poprawy
74%
Klientów to Abasadorowie i Promotorzy Portalu FK - są zadowoleni lub bardzo zadowoleni z portalu
44%
Klientów potwierdziło, że byliby skłonni do polecenia swoim znajomym portalu

Inne wskazywane zalety to:

  • Szkolenia i konferencje online
  • Obsługa klienta
  • Wzory dokumentów

Nie spoczywamy na laurach!

Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu FK. Jednocześnie zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Jeśli masz uwagi, propozycje tematów do omówienia lub pomysły na nowe funkcjonalności, napisz do nas na adres: [email protected]

Redakcja Portalu FK

Czy na RMK czynne należy naliczyć rezerwę na podatek odroczony?

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Dodano: 26 czerwca 2012
Pytanie:  Czy na RMK czynne powinnam naliczyć rezerwę na odroczony podatek? Przykładowo, opłaciłam czynsz w maju 600 zł, który dotyczy maja, czerwca i lipca. Do kosztów majowych zaliczę 200 zł. Pozostałe 400 będzie wisieć na RMK czynnych. Czy właśnie na tę wartość 400 zł powinnam zrobić rezerwę na podatek odroczony?

Jeśli na koniec maja jest przygotowywane sprawozdanie finansowe, to w związku z przejściowymi różnicami dodatnimi należy utworzyć rezerwę na podatek odroczony. Poznaj szczegóły odpowiedzi!

Odpowiedź: 

To, czy powstaną różnice przejściowe dotyczące kosztów pośrednich, takich jak czynsz, rozliczanych w czasie, zależy od sposobu ich ujęcia w kosztach uzyskania przychodów.

Najczęściej, jeśli jednostka w księgach rachunkowych, na potrzeby bilansowe rozlicza koszt w czasie, to robi to też na potrzeby podatkowe, opierając się na art. 15 ust. 4d updop. Jest to rozwiązanie najczęściej stosowane, ponieważ nie wzbudza kontrowersji w organach podatkowych. Wtedy odroczonego podatku dochodowego nie ma, bo wartość księgowa RMK czynnych jest identyczna, jak ich wartość podatkowa.

Czasem jednak jednostka odnosi koszty pośrednie w rachunku podatkowym do całego roku podatkowego. Wtedy w trakcie trwania roku obrotowego rozlicza koszty w czasie, np. co miesiąc 200 zł, a w rachunku podatkowym jednorazowo zalicza kwotę w dacie jej poniesienia do kosztów uzyskania przychodów. W takiej sytuacji wartość księgowa RMK czynnych jest wyższa niż wartość podatkowa i należy utworzyć w związku z dodatnimi różnicami przejściowymi rezerwę na odroczony podatek dochodowy.

Rezerwy tworzy się na koniec okresu sprawozdawczego. Zatem, jeśli na koniec maja jest przygotowywane sprawozdanie finansowe, to w związku z przejściowymi różnicami dodatnimi należy utworzyć rezerwę.
Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praktyk, wieloletni szkoleniowiec i dydaktyk, autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości finansowej podatkowej, MSSF i rachunkowości zarządczej. Współpracuje z następującymi redakcjami: Portal FK, Rachunkowości i Podatki dla praktyków, Nowe Standardy Sprawozdawczości.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel