Sprawozdanie finansowe 2024: jak uniknąć błędów przy odroczonym podatku dochodowym

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Dodano: 27 marca 2025
Podatek odroczony

Sprawdź, kiedy i na jakiej podstawie możesz ująć aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego. Poznaj aktualne wytyczne Krajowego Standardu Rachunkowości nr 2 i dowiedz się, kiedy możesz ująć aktywa podatkowe z tytułu ulg, nawet jeśli nie zostały w pełni wykorzystane w bieżącym roku.  Obejrzyj szkolenie i przygotuj sprawozdanie zgodnie z przepisami – bez ryzyka korekt ze strony audytora!

Korzyści 

Zrozumiesz, jak prawidłowo identyfikować różnice przejściowe – zarówno dodatnie, jak i ujemne.

Poznasz aktualne regulacje Krajowego Standardu Rachunkowości nr 2 – i dowiesz się, jak je zastosować w praktyce już przy sprawozdaniu za 2024 r.

Dowiesz się, kiedy i jak tworzyć aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego – również na podstawie ulg podatkowych rozliczanych w przyszłości (np. ulga B+R, na żołnierzy WOT).

Nauczysz się stosować zasadę ostrożności – i oceniać, kiedy należy ująć odpis aktualizujący aktywa podatkowe.

Ułatwisz sobie planowanie podatkowe na kolejne lata – dzięki lepszemu zrozumieniu mechanizmu rozliczeń ulg w czasie.

 

Więcej na temat podatku odroczonego polecamy w Akademii Portalu FK

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praktyk, wieloletni szkoleniowiec i dydaktyk, autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości finansowej podatkowej, MSSF i rachunkowości zarządczej. Współpracuje z następującymi redakcjami: Portal FK, Rachunkowości i Podatki dla praktyków, Nowe Standardy Sprawozdawczości.

Nagrody i wyróżnienia

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma