Faktury otrzymane później, niż data ich wystawienia - jak ująć w KPiR?

Pytanie: Jak prawidłowo wpisywać w KPiR faktury otrzymane pocztą? Według przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2007 r. faktura powinna być zaksięgowana w KPiR w dacie wystawienia faktury, z kolei według § 17 pkt 2 rozporządzenia w sprawie prowadzenia KPiR - wpisu powinno się dokonać na koniec dnia bądź następnego dnia przed rozpoczęciem wykonywania działalności. Jak powinnam postąpić z fakturą z 31 stycznia, którą otrzymałam 8 lutego 2007 r.? KPiR jest prowadzona na bieżąco we własnym zakresie - są wpisy w KPiR do 8 lutego 2007 r.

Uzyskaj pełen dostęp do Portalu FK!

Skorzystaj z ponad 40.500 na bieżąco aktualizowanych porad od 70 ekspertów

Ponadto zapewnisz sobie dostęp do:

  • poradni portalu FK – 70 ekspertów czeka na Twoje pytania
  • narzędzi księgowych i kadrowych
  • na bieżąco aktualizowanych informacje o zmianach w prawie (24h/dobę)

Zyskaj pełny dostęp

 

Masz już dostęp?

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

wiper-pixel