Czas pracy kierowcy wykonującego przewozy w transporcie drogowym

Mariusz Pigulski

Autor: Mariusz Pigulski

Dodano: 22 września 2011
Pytanie:  Pracownik kierowca pracujący w podstawowym systemie czasu pracy wyruszył w trasę jednego dnia o godz. 20.15. Po 4,5 godz. jazdy miał przerwę 30 min., a następnie jechał 2 godz. Potem miał 2 godz. przerwy i następnie o godz. 7.20 był w firmie. W firmie pora nocna obowiązuje od 22.00 do 6.00. Jak rozliczyć jego czas pracy? Jak wyliczyć nadgodziny, dodatek oraz jak wyliczyć nadgodziny w porze nocnej? Co w sytuacji, gdy ten sam kierowca musi wyruszyć w trasę tego samego dnia o 16.00 i prawdopodobnie będzie miał 8 lub 10 godz. jazdy? Jak zaznaczyć to w czasie ewidencji czasu pracy skoro rozpoczął jazdę jednego dnia, zakończył ją drugiego i jeszcze dalej wyruszył w trasę? Co w sytuacji, gdy kierowca ma np. 2 lub 3 godz. przerwy gdzie mówi że śpi, czy traktować to, jako jego odpoczynek? Jak zaznaczyć to w ewidencji, gdzie jest do wybrania tylko jedna możliwość (np. urlop, chorobowe, czas wolny). Nie można zaznaczyć, że miał np. 3 godz. odpoczynku i 8 godz. pracował. Czy dla kierowcy nie trzeba prowadzić ewidencji czasu pracy?

Pozostało jeszcze 90% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad z zakresu podatków dochodowych, VAT, rachunkowości, ZUS oraz prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatorów, wzorów dokumentów, formularzy, szkoleń i porad wideo

Jeśli posiadasz konto - zaloguj się

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »
Jeśli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.
PayU » 49.90 zł netto (61.38 zł brutto)
Mariusz Pigulski

Autor: Mariusz Pigulski

Specjalista w zakresie kadr i płac. Autor licznych opracowań i publikacji z zakresu kadr, rozliczania wynagrodzeń, składek ZUS oraz podatku.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz