Zakup flagi na 2 maja – co z kosztami podatkowymi

Sylwia Maliszewska

Autor: Sylwia Maliszewska

Dodano: 2 maja 2019
Zakup flagi na 2 maja

W związku z Dniem Flagi, przedsiębiorca kupił flagę, czy poniesiony wydatek zaliczy do kosztów? Sprawdźmy.

Wydatki poniesione na zakup flagi mogą stanowić dla podatnika koszt uzyskania przychodów, jeżeli flagi te są wykorzystywane dla celów działalności prowadzonej przez podatnika i nie służą osobistym celom pracowników (innych osób) albo bez uzasadnienia nie znajdują się poza siedzibą przedsiębiorcy. Takie wnioski płyną z interpretacji ministra finansów nr DD6/033/247/MZG/2012/925/RD-36378/13.

Przypomnijmy, że na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 16 ust. 1.

Tym samym wydatki związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, po wyłączeniu zastrzeżonych w ustawie, są kosztami uzyskania przychodów, o ile są ponoszone w jednym z celów wskazanych w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Każdy więc wydatek, który nie jest wyłączony z kosztów podatkowych, a poniesiony przez podatnika w celu uzyskania przychodów albo zachowania lub zabezpieczenia źródła przychodów może zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodów.

W konsekwencji podatnik który kupił na 2 maja flagę i wywiesił ją  przed siedzibą przedsiębiorstwa, może poniesiony wydatek zaliczyć do kosztów podatkowych.

Polecamy w Portalu FK:

Autor:

Sylwia Maliszewska

Sylwia Maliszewska

Autor: Sylwia Maliszewska

Ekspert podatkowy. Od kilkunastu lat związana z wydawnictwem Wiedza i Praktyka. Redaktor prowadząca Portalu Finansowo-Księgowego oraz "Orzecznictwa i Interpretacji Podatkowych".
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz