Zmiany organizacyjne a zwolnienia

Karolina Ciastko

Autor: Karolina Ciastko

Dodano:
Pytanie:  W naszym zakładzie pracy nastąpiły zmiany organizacyjne w wyniku, których niektórym pracownikom zostały wręczone wypowiedzenia zmieniające. Przed zmianami jeden z pracowników zajmował stanowisko szefa zespołu, które podlegało bezpośrednio zastępcy dyrektora. Pracownikowi podlegały natomiast dwa wydziały.
Zmiana struktury polegała na usunięciu stanowiska szefa zespołu, zniknęło ono ze schematu organizacyjnego zakładu. Pracownikowi, który był szefem zespołu wręczono wypowiedzenie zmieniające, w którym zaproponowano mu stanowisko szefa wydziału, który podlega bezpośrednio zastępcy dyrektora. W wypowiedzeniu zmieniającym wskazano, że poza zmianą stanowiska, warunki płacy nie uległy zmianie. Pracownik, jako szef zespołu nadzorował pracę podlegających mu szefów i pracowników wydziałów, teraz zmieniono mu zakres czynności i podlegać mu będą tylko pracownicy jednego wydziału. Zdaniem pracodawcy, zmiana warunków pracy nie jest dla pracownika niekorzystna. Wynagrodzenie i wszelkie inne świadczenia nie ulegają zmianie, pracownik nadal będzie podlegał bezpośrednio Zastępcy Dyrektora. Pracownik będzie odpowiadał za pracę jednego wydziału, wcześniej natomiast odpowiadał za pracę dwóch wydziałów. Zakład zatrudnia 50 osób. Czy pracownikowi w okolicznościach wyżej przedstawionych należy się odprawa na podstawie art. 10 ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników?

Uzyskaj testowy dostęp do Portalu FK na 24 godziny!

Zyskasz testowy, darmowy dostęp do serwisu na 24 godziny.

W ramach dostępu zyskasz:

  • Dostęp do Nowości i Porad ekspertów Portalu FK
  • Narzędzia księgowe i kadrowe
  • eBooki na temat najnowszych zmian w prawie
  • Materiały Video

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Masz już dostęp?

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu

   PayU »
   9.00 zł netto
   SMS »
   10.00 zł netto
Karolina Ciastko

Autor: Karolina Ciastko

radca prawny, wspólnik w Kancelarii Radców Prawnych Dudkiewicz Ciastko Cichocka s.c. z siedzibą w Poznaniu, www.kancelaria-dcc.pl . Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych z kapitałem krajowym i zagranicznym. Specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i handlowego i prawa pracy.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Załóż konto testowe

x
wiper-pixel