Zmiany organizacyjne a zwolnienia

Karolina Ciastko

Autor: Karolina Ciastko

Dodano: 20 listopada 2011
Pytanie:  W naszym zakładzie pracy nastąpiły zmiany organizacyjne w wyniku, których niektórym pracownikom zostały wręczone wypowiedzenia zmieniające. Przed zmianami jeden z pracowników zajmował stanowisko szefa zespołu, które podlegało bezpośrednio zastępcy dyrektora. Pracownikowi podlegały natomiast dwa wydziały.
Zmiana struktury polegała na usunięciu stanowiska szefa zespołu, zniknęło ono ze schematu organizacyjnego zakładu. Pracownikowi, który był szefem zespołu wręczono wypowiedzenie zmieniające, w którym zaproponowano mu stanowisko szefa wydziału, który podlega bezpośrednio zastępcy dyrektora. W wypowiedzeniu zmieniającym wskazano, że poza zmianą stanowiska, warunki płacy nie uległy zmianie. Pracownik, jako szef zespołu nadzorował pracę podlegających mu szefów i pracowników wydziałów, teraz zmieniono mu zakres czynności i podlegać mu będą tylko pracownicy jednego wydziału. Zdaniem pracodawcy, zmiana warunków pracy nie jest dla pracownika niekorzystna. Wynagrodzenie i wszelkie inne świadczenia nie ulegają zmianie, pracownik nadal będzie podlegał bezpośrednio Zastępcy Dyrektora. Pracownik będzie odpowiadał za pracę jednego wydziału, wcześniej natomiast odpowiadał za pracę dwóch wydziałów. Zakład zatrudnia 50 osób. Czy pracownikowi w okolicznościach wyżej przedstawionych należy się odprawa na podstawie art. 10 ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników?

Pozostało jeszcze 75 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Karolina Ciastko

Autor: Karolina Ciastko

radca prawny, wspólnik w Kancelarii Radców Prawnych Dudkiewicz Ciastko Cichocka s.c. z siedzibą w Poznaniu, www.kancelaria-dcc.pl . Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych z kapitałem krajowym i zagranicznym. Specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i handlowego i prawa pracy.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel