Specjalne Strefy Ekonomiczne będą działać do 2026 roku

Sylwia Maliszewska

Autor: Sylwia Maliszewska

Dodano: 24 lipca 2013

14 specjalnych stref ekonomicznych będzie funkcjonować dłużej, bo do 2026 roku. Przedłużenie okresu działalności stref ma doprowadzić do napływu nowych projektów i inwestorów.

Przedsiębiorcy działający w strefach mogą liczyć na zwolnienia podatkowe, dlatego prowadzenie biznesu w SSE cieszy się dużym zainteresowaniem. Aby móc korzystać z pomocy publicznej, biznesmen musi otrzymać zezwolenie.

Portal FK poleca:

Zezwolenie określa przedmiot działalności, a także warunki dotyczące:

  • zatrudnienia przez podatnika przez określony czas określonej liczby pracowników;
  • dokonania inwestycji o wartości przewyższającej określoną kwotę;
  • wskazania terminu zakończenia inwestycji;
  • maksymalnej wysokości kosztów kwalifikowanych inwestycji i dwuletnich kosztów kwalifikowanych pracy.

Wolny od podatku dochodowego od osób fizycznych jest wyłącznie dochód uzyskany z działalności gospodarczej, w zakresie objętym zezwoleniem prowadzonej na terenie strefy.

Obecne przepisy przewidują, że SSE mają działać do 2020 roku. Rada Ministrów wydała jednak rozporządzenia zmieniające rozporządzenia w sprawie specjalnych stref ekonomicznych: kamiennogórskiej, katowickiej, kostrzyńsko-słubickiej, krakowskiej, legnickiej, łódzkiej, mieleckiej, pomorskiej, słupskiej, starachowickiej, suwalskiej, tarnobrzeskiej, wałbrzyskiej, warmińsko-mazurskiej, przedłożone przez ministra gospodarki. Przepisy te przewidują funkcjonowanie stref o 6 lat dłużej.

Sprawdź też:

Projektodawcy oceniają, że przedsięwzięcia realizowane w strefach przyczynią się do utworzenia nowych miejsc pracy i będą korzystnie wpływać na konkurencyjność polskiej gospodarki.

Rozporządzenia zaczną obowiązywać po 14 dniach od daty ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Źródło: www. kprm.gov.pl

24 lipca 2013 r.

Sylwia Maliszewska

Autor: Sylwia Maliszewska

Ekspert podatkowy. Od kilkunastu lat związana z wydawnictwem Wiedza i Praktyka. Redaktor prowadząca Portalu Finansowo-Księgowego oraz "Orzecznictwa i Interpretacji Podatkowych".
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz