Wpływ zasiłku dla bezrobotnych na wymiar urlopu wypoczynkowego

Monika Frączek

Autor: Monika Frączek

Dodano: 29 września 2011
Pytanie:  Pracownik w dniu 8 lipca 2011 r. przyniósł zaświadczenie z urzędu pracy, że w okresie od 3 stycznia 2004 r. do 2 lutego 2005 r. pobierał 80% zasiłku dla bezrobotnego. Czy ten okres należy mu doliczyć do podstawy wymiaru urlopu? Będzie miało to znaczenie, bo moim zdaniem przekroczy 10 lat. Pracownik wcześniej przestawił poniższe dokumenty:
  • świadectwo szkoły zawodowej,
  • zaświadczenie z wojska, że służył w okresie: od 29.01.2003 r. do 21.01.2004 r.,
  • umowę o pracę z naszej firmy od 01.07.2006 r. do nadal,
  • ksero zaświadczenia z urzędu pracy, że pobierał zasiłek dla bezrobotnych w okresie: od 03.01.2004 r. do 02.02.2005 r.
Jak powinno się prawidłowo wyliczać wymiar urlopu (jak liczyć miesiące i dni)? W jakim dniu pracownikowi należy doliczyć 6 dni urlopu? W jakiej części akt osobowych należy dołączyć ksero zaświadczenia z urzędu pracy w części B czy A?

Pozostało jeszcze 87% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad z zakresu podatków dochodowych, VAT, rachunkowości, ZUS oraz prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatorów, wzorów dokumentów, formularzy, szkoleń i porad wideo

Jeśli posiadasz konto - zaloguj się

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »
Jeśli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.
PayU » 49.90 zł netto (61.38 zł brutto)
Monika Frączek

Autor: Monika Frączek

Prawnik, autorka opracowań z zakresu prawa pracy. Od 1998 r. była głównym specjalistą w Departamencie Prawa Pracy, w Ministerstwie Pracy i Polityki Od 2003 r. pracowała w Wydziale Legislacji Departamentu Prawa Pracy. Uczestniczyła w pracach legislacyjnych w MPiPS i Parlamencie. Absolwentka Podyplomowego Studium Zbiorowych Stosunków Pracy i Zasobów Ludzkich, w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnik Podyplomowego Studium Zagadnień Legislacyjnych prowadzonego na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających. Obecnie prowadzi swoją firmę doradczą oraz prowadzi szkolenia z tematyki prawa pracy dla działów kadr, osób zarządzających oraz związków zawodowych, w szczególności z czasu pracy, dokumentacji pracowniczej, zgodnego z prawem zatrudniania i zwalniania pracowników, podnoszenia kwalifikacji zawodowych uprawnień rodzicielskich, problematyki pracy tymczasowej.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz