Jak stosować przepisy o obowiązkowym mechanizmie podzielonej płatności

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 3 lipca 2019
Pytanie:  Spółka prowadząca sklep internetowy sprzedaje produkty objęte w tej chwili odwróconym VAT-em (drut miedziany, srebro, itp.). W związku z planowanymi zmianami od 1 września związanymi ze Split Payment oraz zniesieniu procedury odwróconego VAT-u w transakcjach krajowych mam takie pytanie: jaką stawkę VAT zastosować w zamówieniu złożonym 31 sierpnia na którym są produkty z odwróconym VAT-em (klient składa zamówienie, automatycznie generuje się proforma na podstawie której klient dokonuje przedpłaty) ale opłaconym już 1 września (wtedy generuje się faktura VAT i tą datę przyjmujemy do rozliczeń)? Czy będzie potrzeba przeliczenia wygenerowanej z automatu proformy, jeżeli płatność do takiego zamówienia nie zostanie uregulowana do końca dnia 31 sierpnia i zastosowania stawki 23% na ww. produkty?

Pozostało jeszcze 78 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.
wiper-pixel