Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy też:
Za nieprowadzenie ksiąg rachunkowych, prowadzenie ich wbrew przepisom ustawy o rachunkowości lub podawanie w tych księgach nierzetelnych danych grożą sankcje finansowe, a nawet kara pozbawienia wolności. Zakres odpowiedzialności właściciela i pracowników biura rachunkowego uzależniony jest od sposobu przejęcia odpowiedzialności za prowadzenie ksiąg w umowie między zlecającym a biurem rachunkowym.
Zdarza się, że pojedyncza decyzja menedżera radykalnie pogorsza sytuację ekonomiczną przedsiębiorstwa i w konsekwencji naraża je na duże straty. Wówczas wobec niego mogą pojawić się roszczenia ze strony pracowników lub właścicieli. Naprzeciwko tej sytuacji wyszły towarzystwa ubezpieczeniowe oferując ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla członków zarządu i rad nadzorczych. Z tego artykułu dowiesz się w jakich przypadkach warto zabezpieczyć finanse firmy poprzez polisę od odpowiedzialności cywilnej dla członków zarządu i rad nadzorczych.
Dowóz do pracy i abonamenty medyczne dla pracowników podlegają PIT. Przepisy w tym względzie są zgodne z konstytucją – orzekł 8 lipca 2014 r. Trybunał Konstytucyjny.
Wczoraj Trybunał Konstytucyjny zajął się wnioskiem złożonym przez Konfederację Lewiatan. Chodziło o sprawdzenie zgodności z Konstytucją przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, na podstawie których mogą być opodatkowane tzw. świadczenia pozapłacowe.
Trybunał wyjaśnił, że art. 12 ust. 1 w związku z art. 11 ust. 1 oraz art. 12 ust. 3 w związku z art. 11 ust. 2-2b ustawy o PIT, rozumiane w ten sposób, że „inne nieodpłatne świadczenie" oznacza wyłącznie przysporzenie majątkowe o indywidualnie określonej wartości, otrzymane przez pracownika, są zgodne Konstytucją.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip