podatek dochodowy od osób prawnych

Czy dla celów podatku dochodowego sprzedaż przez magazyny firmy Amazon jest opodatkowana

Pytanie:  Nasza firma prowadzi sprzedaż wysyłką na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej. W tym drugim przypadku sprzedaż odbywa się głównie poprzez platformę Amazon. Chcąc poszerzyć możliwości sprzedaży planujemy zacząć korzystanie z formy FBA na Amazonie. To oznacza, że nasz towar będziemy wysyłać do magazynów Amazona, a dopiero stamtąd będzie trafiał do klientów. Jak traktować takie nietransakcyjne przemieszczenie wewnątrzwspólnotowe towaru? Czy transfery między magazynami konsygnacyjnymi będą zawsze WDT/WNT? Czy powinniśmy być zarejestrowani do VAT-UE w każdym państwie, do którego następuje przesunięcie magazynowe? (Czy do takich transakcji wystawiać fakturę sprzedaży - WDT czy wystarczy WZ z zerową stawką VAT?) Dodam, że mamy zgłoszony VAT-21 na terenie Niemiec (VAT ze sprzedaży na terenie Niemiec rozliczamy w Niemczech, a podatek dochodowy normalnie w Polsce). Chciałbym przy okazji zapytać jak najlepiej rozliczać taką sprzedaż przez Amazon pod względem podatku dochodowego (może macie Państwo jakieś gotowe rozwiązania)? Do tej pory księgowaliśmy ją następująco: Sprzedaż w Niemczech zapisem zbiorczym na koniec miesiąca (a może powinniśmy ją rozdzielić na poszczególne dokumenty?). Sprzedaż do konsumentów w pozostałych krajach rejestrujemy jako sprzedaż detaliczną. To wszystko (plus kompensaty za faktury wystawione przez Amazon) jest rozliczane na jednym koncie (różnice kursowe co miesiąc). Czy znają może Państwo jakieś interpretacje US, które wskazują na najlepszy sposób księgowania takich operacji?
Rewolucja

Najważniejsze zmiany w podatkach dochodowych w 2018 r.

Od 1 stycznia br. zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące podatków dochodowych. Przyjęte rozwiązania wprowadzają wiele istotnych zmian, które będą miały wpływ na sytuację podatników.

Poznaj szczegóły tych zmian i dowiedz się, jak się do nich przygotować.

Zapraszamy do obejrzenia szkolenia online, z którego dowiesz się m.in.:

 1. Zmiany w CIT

 1. Zyski kapitałowe

 2. Cienka kapitalizacja (limit finansowania)

 3. Limit na usługi niematerialne

 4. PGK

 5. Ograniczenie zwolnienia dywidendowego

 6. Podatek od nieruchomości komercyjnych

 7. Zbycie rzeczy/praw majątkowych i świadczenie usług (w tym nieodpłatne)

 8. Wartości niematerialne i prawne

 9. Pozostałe zmiany w CIT (CFC, Debt push down, zmiany opodatkowania podziałów i połączeń, uzasadnienie ekonomiczne dla aportu przedsiębiorstwa/ZCP, nagrody wypłacane z zysku, strata na zbyciu wierzytelności, dokumentacja TP, limit jednorazowej amortyzacji)

 1. Zmiany w PIT

 1. Opodatkowanie twórców

 2. Ryczałt z tytułu najmu prywatnego

Szkolenie prowadzi:

Piotr Paśko

Prawnik w Zespole Planowania Podatkowego Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

O Kancelarii Ożóg Tomczykowski:

Od 2003 roku towarzyszymy naszym klientom oferując kompleksowe doradztwo podatkowo-prawne. Jesteśmy niezależną polską kancelarią, która dzięki aktywnej działalności i profesjonalnej obsłudze polskich i zagranicznych przedsiębiorstw zajmuje czołową pozycję na rynku. Z odpowiedzialnością i pełnym zaangażowaniem wspieramy naszych klientów w budowaniu pozycji na rynku oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i efektywności prowadzonego biznesu. Stawiamy na talenty. Nasz zespół to profesjonaliści o wysokim poziomie wiedzy podatkowej, prawnej i ekonomicznej oraz szerokiej znajomości zagadnień branżowych i otoczenia biznesowego naszych klientów i partnerów. O sile i jakości naszej kancelarii stanowi przede wszystkim wieloletnie doświadczenie zawodowe jej wspólników – dr Ireny Ożóg i Pawła Tomczykowskiego. Satysfakcja klientów z naszych usług – innowacyjnych rozwiązań oraz strategicznego i długoterminowego doradztwa prawno-podatkowego uwzględniającego uwarunkowania biznesowe i specyfikę branż – to nasz priorytet. Wiedza ekspercka, praca zespołowa, troska o klienta oraz innowacyjność są głównymi wartościami, którymi kierujemy się w naszej wieloletniej współpracy z klientami. Zaufali nam klienci reprezentujący różnorodne sektory gospodarki, w tym energetyczny, chemiczny, spożywczy, motoryzacyjny, deweloperski, FMCG i wiele innych, a wśród nich firmy z listy 500 największych polskich przedsiębiorstw, w tym m.in. kilka z pierwszej dwudziestki tej listy.

Wstęp:

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel