Składka na ubezpieczenie grupowe, jako przychód pracownika

Mariusz Pigulski

Autor: Mariusz Pigulski

Dodano: 23 sierpnia 2011
Pytanie:  Firma opłaca pracownikom w połowie składkę na polisę ubezpieczeniową (grupowe ubezpieczenie). W związku z tym pracownik dostaje świadczenie od pracodawcy w wysokości składki, które stanowi przychód do opodatkowania i ozusowania. Jak w praktyce powinno wyglądać przyznawanie takiego świadczenia, jeżeli pracownik przystępuje do ubezpieczenia od 1 sierpnia 2011 r.? Składkę ubezpieczeniową płaci się z góry, wynagrodzenie za dany miesiąc jest płatne 10 następnego miesiąca. Tak, więc 15 sierpnia 2011 r. należy zapłacić za ubezpieczenie sierpniowe. W związku z tym przyznajemy pracownikowi świadczenie przy wypłacie lipcowej płatnej w sierpniu 2011 r. aby potrącić następnie 10 sierpnia 2011 r. składkę na ubezpieczenie. Czy tak jest poprawnie, a jeżeli nie to jak to inaczej robić? Jak postąpić, jeżeli pracownik zostanie zatrudniony 1 sierpnia 2011 r. i od razu przystąpi do ubezpieczenia, a wypłatę uzyska dopiero 10 września 2011 r.? W jaki sposób potrącić tę składkę, jeżeli jest opłacana po połowie?

Pozostało jeszcze 73 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Mariusz Pigulski

Autor: Mariusz Pigulski

Mariusz Pigulski - specjalista z dziedziny kadrowo-płacowej, posiadający ponad 10-letnie doświadczenie. Absolwent Podyplomowego Studium Prawa Pracy na Uniwersytecie Łódzkim. Autor licznych opracowań i publikacji z zakresu kadr, rozliczania: wynagrodzeń, składek ZUS oraz podatku.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel