Umowy zlecenia 2017. Jak potwierdzać godziny pracy, kiedy wypłacić wynagrodzenie

Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Dodano: 11 maja 2017
Pytanie:  Od 1 stycznia 2017 r. w umowach zlecenia zawarliśmy zapisdotyczący ewidencji godzin pracy. Brzmi on „ewidencja czasu pracy zleceniobiorcy będzie prowadzona poprzez podpisywanie listy obecności, w której będzie wskazana liczba godzin pracy w poszczególnych dniach". Czy taki zapis jest prawidłowy? Mamy też zleceniobiorców, którzy wykonują dla nas prace na zgłoszenia telefoniczne, dotyczą one głównie napraw sprzętu w zakładach gastronomicznych. Po wykonaniu prac prowadzimy szczegółowe zestawienie wykonanych prac na poszczególnych zakładach, gdzie oprócz kosztu naprawy jest wykazana liczba godzin przeznaczona na wykonanie poszczególnych prac. Na koniec mamy podsumowanie liczby godzin i kwoty brutto do wypłaty. To szczegółowe zestawienie jest podpisywane przez zleceniobiorcę i zleceniodawcę. Mam jeszcze pytanie dotyczące daty wypłaty wynagrodzenia za te prace zlecone. Są to umowy kilkudniowe, bądź zawierane na okresy miesięczne. Czy w takich przypadkach prawidłowy jest zapis, że „wypłata wynagrodzenia nastąpi w siedzibie zleceniodawcy po terminowych i dobrze wykonanych zleconych czynnościach najpóźniej w ciągu 14 dni"? Oczywiście te wynagrodzenia wypłacamy wcześniej. Przy umowach zawieranych na okresy miesięczne, jest to zawsze ostatni dzień miesiąca. Czy zapis jaki mamy, jest prawidłowy? Czy jesteśmy obwarowani przepisami prawa jeżeli chodzi o wypłatę wynagrodzenia zleceniobiorcy?

Pozostało jeszcze 60% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad z zakresu podatków dochodowych, VAT, rachunkowości, ZUS oraz prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatorów, wzorów dokumentów, formularzy, szkoleń i porad wideo

Jeśli posiadasz konto - zaloguj się

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »
Jeśli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.
PayU » 49.90 zł netto (61.38 zł brutto)
Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Radca prawny. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających. Specjalizuje się w prawie pracy, w szczególności w zagadnieniach związanych z tworzeniem umów i dokumentów związanych ze stosunkiem pracy, a także czasem pracy, zgodnym z prawem zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, uprawnieniami rodzicielskimi. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu zarówno pracowników, jak i pracodawców w sporach pracowniczych przed sądami pracy.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz