Termin na wystawianie faktur dla samozatrudnionych w 2017 roku

Izabela Nowacka

Autor: Izabela Nowacka

Dodano: 21 lutego 2017
Pytanie:  Od 1 stycznia 2017 r. obowiązują nowe przepisy gwarantujące zleceniobiorcom oraz samozatrudnionym minimalną stawkę wynagrodzenia w wysokości 13 zł za każdą godzinę pracy. Korzystamy z usług osób fizycznych, które prowadzą działalność gospodarczą w zakresie usług informatycznych (samozatrudnieni). Miejscem ich pracy nie jest nasza siedziba firmy, pracują zdalnie ze swojej siedziby firmy. Jeżeli są to zgłoszenia, które nie wymagają dojazdu do klienta to wykonują je zdalnie. Do tej pory wystawiali nam fakturę na początku miesiąca za świadczenie usług za cały miesiąc (była to określona kwota). Czasami wystawiali nam też fakturę w połowie miesiąca za wykonaną pracę (faktura związana była z wyjazdem do klienta, w niej uwzględnione były koszty dojazdu, noclegu oraz prace u klienta). Zgodnie z nowymi przepisami czy teraz powinni nam wystawiać te faktury na koniec każdego miesiąca dołączając liczbę godzin spędzonych u klienta? Co z fakturami, które były wystawiane na początku miesiąca z określoną stawką za świadczenie usług (dotyczy tych osób które prowadzą działalność jednoosobową nie zatrudniając, żadnych pracowników)?

Pozostało jeszcze 70 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Izabela Nowacka

Autor: Izabela Nowacka

Ekonomista, specjalizuje się w prawie pracy, ubezpieczeniach społecznych i prawie podatkowym. Autorka licznych publikacji z zakresu rozliczania wynagrodzeń, współpracuje z wieloma wydawnictwami, jest autorką publikacji m.in. w Rzeczpospolitej, Monitorze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Monitorze rachunkowości budżetowej
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel