Formularz A-1 dla pracownika delegowanego do pracy zagranicę. Skąd wynika obowiązek jego pozyskania

Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Dodano: 28 lutego 2019
Pytanie:  Firma mająca siedzibę w Polsce deleguje pracowników do Francji. Kontrakty z kontrahentem francuskim nie są stałe i trudne do przewidzenia, kiedy będzie kolejne zlecenie. Od zeszłego roku ma to miejsce od 2 razy do roku, ale ich termin nie jest możliwy do przewidzenia, wobec tego mamy pytania: 1)    z jakiego artykułu należy wystąpić do ZUS o wydanie zaświadczenia A1- dla zleceniobiorcy oraz pracownika zatrudnionego na umowę o pracę na czas nieokreślony, który ma polecenie wyjazdu służbowego na okres około 2 tygodni; aneks do umowy o pracę podwyższający jego stawkę godzinową jest zawarty tylko na czas trwania kontraktu we Francji, a po powrocie obowiązują go z powrotem te same warunki zatrudnienia umowy o pracę. 2)    czy w formularzu ZUS-US 3 trzeba ująć w tych tabelach wynagrodzenie i czas pracy zleceniobiorcy z jego głównego zakładu pracy (zleceniobiorca pracuje u innego pracodawcy na umowę o pracę); 3)    jakie dane trzeba wpisać w części trzeciej wniosku?

Pozostało jeszcze 78 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Radca prawny. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających. Specjalizuje się w prawie pracy, w szczególności w zagadnieniach związanych z tworzeniem umów i dokumentów związanych ze stosunkiem pracy, a także czasem pracy, zgodnym z prawem zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, uprawnieniami rodzicielskimi. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu zarówno pracowników, jak i pracodawców w sporach pracowniczych przed sądami pracy.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

wiper-pixel