Sektor Publiczny

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Sprawdź, co z VAT

Jerzy Bagiński

Autor: Jerzy Bagiński

Dodano:
Pytanie:  Gmina na podstawie decyzji administracyjnej dokonuje przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Wysokość opłaty ustalona zostaje w decyzji o przekształceniu, na tej podstawie gmina pobiera opłatę z tytułu tego przekształcenia. Ustalona opłata może również zostać rozłożona na raty, wówczas niespłacona część ceny podlega oprocentowaniu. Czy przekształcenie dokonane w drodze decyzji przez organ samorządu terytorialnego stanowi podstawę opodatkowania, czy jest to czynność poza przepisami ustawy o VAT? Czy należne odsetki od opłaty za przekształcenie w związku z rozłożeniem na raty nie podlegają VAT, czy będą korzystały ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT?

Uzyskaj testowy dostęp do Portalu FK na 24 godziny!

Zyskasz testowy, darmowy dostęp do serwisu na 24 godziny.

W ramach dostępu zyskasz:

  • Dostęp do Nowości i Porad ekspertów Portalu FK
  • Narzędzia księgowe i kadrowe
  • eBooki na temat najnowszych zmian w prawie
  • Materiały Video

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Masz już dostęp?

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu

   PayU »
   9.00 zł netto
   SMS »
   10.00 zł netto
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel