Jak zaksięgować fakturę za telefon

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Dodano: 9 sierpnia 2011
Pytanie:  Rozliczam podatnika prowadzącego KPiR, który jest czynnym podatnikiem VAT. Otrzymałam do zaksięgowania fakturę za telefon, gdzie data wystawienia faktury to 5 lipca 2011 r., naliczenie za abonament dotyczy okresu od 5 lipca 2011 r. do 4 sierpnia 2011 r., a termin zapłaty to 19 lipca 2011 r. Czy mogę zaksięgować w całości fakturę do kosztów lipca, ponieważ była wystawiona w lipcu, czy też kwotę abonamentu powinnam rozbić na część przypadającą na lipiec i część na sierpień i zaksięgować zgodnie z rozliczeniem na poszczególne miesiące (VAT mogę odliczyć w lipcu)?

Podatnik jest obowiązany na podstawie umowy uiścić z góry abonament za okres od 5 lipca do 4 sierpnia, zatem…

Odpowiedź: 

Podatnik jest obowiązany na podstawie umowy uiścić z góry abonament za okres od 5 lipca do 4 sierpnia, zatem już w lipcu ponosi nakład. Oznacza to, iż całą wartość faktury powinna Pani ująć jako koszty lipca.

Tekst opublikowany: 

9 sierpnia 2011 r.

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praktyk, wieloletni szkoleniowiec i dydaktyk, autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości finansowej podatkowej, MSSF i rachunkowości zarządczej. Współpracuje z następującymi redakcjami: Portal FK, Rachunkowości i Podatki dla praktyków, Nowe Standardy Sprawozdawczości.

Materiały Video na ten temat

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel