Jak zaksięgować fakturę za telefon

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Dodano: 9 sierpnia 2011
Pytanie:  Rozliczam podatnika prowadzącego KPiR, który jest czynnym podatnikiem VAT. Otrzymałam do zaksięgowania fakturę za telefon, gdzie data wystawienia faktury to 5 lipca 2011 r., naliczenie za abonament dotyczy okresu od 5 lipca 2011 r. do 4 sierpnia 2011 r., a termin zapłaty to 19 lipca 2011 r. Czy mogę zaksięgować w całości fakturę do kosztów lipca, ponieważ była wystawiona w lipcu, czy też kwotę abonamentu powinnam rozbić na część przypadającą na lipiec i część na sierpień i zaksięgować zgodnie z rozliczeniem na poszczególne miesiące (VAT mogę odliczyć w lipcu)?

Podatnik jest obowiązany na podstawie umowy uiścić z góry abonament za okres od 5 lipca do 4 sierpnia, zatem…

Odpowiedź: 

Podatnik jest obowiązany na podstawie umowy uiścić z góry abonament za okres od 5 lipca do 4 sierpnia, zatem już w lipcu ponosi nakład. Oznacza to, iż całą wartość faktury powinna Pani ująć jako koszty lipca.

Tekst opublikowany: 

9 sierpnia 2011 r.

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praktyk, wieloletni szkoleniowiec i dydaktyk, autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości finansowej podatkowej, MSSF i rachunkowości zarządczej. Współpracuje z następującymi redakcjami: Portal FK, Rachunkowości i Podatki dla praktyków, Nowe Standardy Sprawozdawczości.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel