Czy pracownik kierujący samochodem służbowym musi być skierowany na psychotesty

Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Dodano: 5 sierpnia 2019
Pytanie:  Pracownik został skierowany na badania lekarskie związane z jego stanowiskiem pracy oraz badania potwierdzające możliwość prowadzenia pojazdu służbowego kategorii B. Przeprowadzono badania oraz psychotesty. Lekarz medycyny pracy wydał jedno orzeczenie: wobec braku przeciwwskazań zdrowotnych pracownik jest zdolny do pracy na określonym stanowisku. Określił także termin następnego badania. Czy przy następnym skierowaniu pracownika na badania, należy także ująć w tym skierowaniu wykonanie psychotestów w związku z kierowaniem samochodem osobowym? Czy przekazać pracownikowi kopię poprzedniego zaświadczenia aby lekarz sam zdecydował czy te badania przeprowadzić czy nie ma takiej potrzeby? Zakres obowiązków pracownika nie zmienił się. Czy psychotesty są bezterminowe i obowiązują u innego pracodawcy - na zaświadczeniu nie ma daty ich obowiązywania?

Pozostało jeszcze 73 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Radca prawny. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających. Specjalizuje się w prawie pracy, w szczególności w zagadnieniach związanych z tworzeniem umów i dokumentów związanych ze stosunkiem pracy, a także czasem pracy, zgodnym z prawem zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, uprawnieniami rodzicielskimi. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu zarówno pracowników, jak i pracodawców w sporach pracowniczych przed sądami pracy.

Materiały Video na ten temat

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
Dołącz do Portalu FK i odbieraj nagrody
KLUB <
wiper-pixel