Czy pracownik kierujący samochodem służbowym musi być skierowany na psychotesty

Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Dodano: 5 sierpnia 2019
Pytanie: Pracownik został skierowany na badania lekarskie związane z jego stanowiskiem pracy oraz badania potwierdzające możliwość prowadzenia pojazdu służbowego kategorii B. Przeprowadzono badania oraz psychotesty. Lekarz medycyny pracy wydał jedno orzeczenie: wobec braku przeciwwskazań zdrowotnych pracownik jest zdolny do pracy na określonym stanowisku. Określił także termin następnego badania. Czy przy następnym skierowaniu pracownika na badania, należy także ująć w tym skierowaniu wykonanie psychotestów w związku z kierowaniem samochodem osobowym? Czy przekazać pracownikowi kopię poprzedniego zaświadczenia aby lekarz sam zdecydował czy te badania przeprowadzić czy nie ma takiej potrzeby? Zakres obowiązków pracownika nie zmienił się. Czy psychotesty są bezterminowe i obowiązują u innego pracodawcy - na zaświadczeniu nie ma daty ich obowiązywania?

Pozostało jeszcze 73% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad z zakresu podatków dochodowych, VAT, rachunkowości, ZUS oraz prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatorów, wzorów dokumentów, formularzy, szkoleń i porad wideo

Jeśli posiadasz konto - zaloguj się

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »
Jeśli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.
PayU » 49.90 zł netto (61.38 zł brutto)
Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Radca prawny. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających. Specjalizuje się w prawie pracy, w szczególności w zagadnieniach związanych z tworzeniem umów i dokumentów związanych ze stosunkiem pracy, a także czasem pracy, zgodnym z prawem zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, uprawnieniami rodzicielskimi. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu zarówno pracowników, jak i pracodawców w sporach pracowniczych przed sądami pracy.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz