Czy informacja o podwyżce musi być przekazana w formie pisemnej

Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Dodano: 27 listopada 2019
Pytanie:  Pracownik zatrudniony w ramach robót publicznych (refundacja z PUP) został zatrudniony w kwietniu 2019 r. Jego wysługa lat na dzień zatrudnienia wynosiła 5 lat, w sierpniu dostarczył pozostałe świadectwa pracy, z których wynika, że ma przepracowane 16 lat. Pracownik podpisał pierwszą umowę na okres próbny na 3 m-ce, druga umowa została przedłużona aneksem (na czas trwania umowy z urzędem pracy tak jak jesteśmy do tego zobowiązani) czyli do połowy listopada 2019 r. Do tej pory składnik wynagrodzenia był: płaca zasadnicza: 1.900 zł brutto, wysługa lat 95 zł brutto, dodatek wyrównawczy 255 zł brutto co daje 2.250 zł brutto (zalecenie pokontrolne, aby stosować dodatek wyrównawczy PIP). Po dostarczeniu pozostałych świadectw pracy składnik wynagrodzenia to: płaca zasadnicza 1.900 zł brutto, dodatek za wysługę lat 304 zł brutto, dodatek wyrównawczy 46 zł brutto łącznie 2.250 zł brutto. Zachodzi pytanie czy prawidłowe jest zawarcie aneksu do umowy zmieniające tylko wysokości składników płacy nie zmieniając wynagrodzenia? Czy taki aneks jest traktowany jako trzecia umowa, która jest umową na czas nieokreślony?

Pozostało jeszcze 64 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Radca prawny. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających. Specjalizuje się w prawie pracy, w szczególności w zagadnieniach związanych z tworzeniem umów i dokumentów związanych ze stosunkiem pracy, a także czasem pracy, zgodnym z prawem zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, uprawnieniami rodzicielskimi. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu zarówno pracowników, jak i pracodawców w sporach pracowniczych przed sądami pracy.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel