W przypadku przejęcia pracowników stowarzyszenia przez fundację nie może dojść do rozdzielenia etatu pomiędzy dwóch pracodawców

Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

Dodano: 1 grudnia 2015
Pytanie:  Stowarzyszenie jako jednostka prowadząca warsztaty i szkołę planuje w trybie art. 231 Kodeksu pracy przekazać pracowników fundacji, która wejdzie w prawa i obowiązki nowego pracodawcy. Problem dotyczy kilku pracowników, którzy mają pracować na dotychczasowych stanowiskach ale w dwóch jednostkach (po 1/2 etatu na jednostkę), z których jedna jednostka zostaje pod stowarzyszeniem (warsztaty), a druga zostaje przekazana fundacji (szkoła). Co w takiej sytuacji zrobić z tymi pracownikami i ich aktami osobowymi? Czy powinni dostać informację o przejęciu zakładu pracy? Czy dublować ich akta osobowe zakładając nowe do fundacji, a stare zostawić w stowarzyszeniu?

Pozostało jeszcze 68 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

Michał Culepa - prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, wieloletni redaktor Serwisu Prawno-Pracowniczego, współpracownik merytoryczny największych wydawnictw prawniczych. Doświadczony trener i wykładowca. Autor licznych komentarzy i opracowań dotyczących m.in. zatrudnienia w jednostkach sektora finansów publicznych, instytucjach kultury, oświacie.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel